4 januari 2010 - Diverse technologiebedrijven spreken hun kasgeld aan om overnames te financieren. Tevens blijven ze massaal aandelen inkopen. Vlak na het faillissement van de bank Lehman Brothers in de herfst van 2008 vielen de overnames in de technologiesector stil. Van november 2008 tot en met februari 2009 daalde de gemiddelde maandwaarde van de aangekondigde overnames naar 840 miljoen dollar. In de voorafgaande drie maanden was het gemiddelde 5,4 miljard dollar.
4 januari 2010 - De manier waarop de overheid omgaat met ICT is een van de belangrijkste redenen dat veel ICT-projecten niet geaccepteerd worden en mislukken. Dit stelt althans hoogleraar Valerie Frissen. Volgens Frissen ontbreekt het bij grootschalige overheidsprojecten op ICT-gebied, zoals C2000, aan ruimte voor reflectie.
4 januari 2010 - Het bedrijfsleven bezuinigt in 2009 op de inkoop van premiums, relatiegeschenken en kerstpakketten, zo blijkt uit het jaarlijkse PromZ-Opdrachtgeversonderzoek. Volgens de studie is er gemiddeld 10% minder budget besteed aan promotionele producten, maar hebben de grote(re) bedrijven flink in het budget gesnoeid.
4 januari 2010 - De Cassettestick-actie van bierbrouwer Heineken is uitgeroepen tot PromZ PremiumPromotion of the Year 2009 door PromZ Magazine. Heineken versloeg daarmee de voetbalplaatjes van AH en de Ledlamp-actie van de Postcodeloterij. De Cassettestick werd uitgeroepen tot winnaar omdat dit premium zorgde voor (meer) traffic naar de website van Heineken.
4 januari 2010 - Tijdens de eerste dag van de winterkoopjes in België hebben de retailers een recordomzet voor de openingsdag opgetekend. Volgens zelfstandigenorganisatie Unizo lag de omzet 2% hoger dan tijdens de openingdag van vorig jaar.
4 januari 2010 - Vakbond FNV KIEM verwacht een dalende werkgelegenheid in de grafische industrie. Volgens het dagelijkse bestuur van de vakbond, gevormd door Joke Hubert en Edwin Bouwers, daalt de werkgelegenheid met 8.000 naar 31.000 banen. Dit zou een daling van zo`n 20% betekenen. Ook voor de vakbond heeft dit gevolgen.
4 januari 2010 - Kilian Wawoe is per 1 januari 2010 vertrokken als senior personeelsmanager bij ABN Amro uit onvrede over het feit dat er in zijn ogen niets is veranderd aan de bonuscultuur bij de bank. Bovendien wil hij met zijn vertrek de handen vrij hebben om zelf een oplossing te zoeken voor het bonussenvraagstuk.
31 december 2009 - Hoewel Transavia.com onder zijn nieuwe topman Michiel Meijer een moeilijke winter tegemoet gaat liggen de groeiplannen voor na de crisis al klaar. Meijer neemt de leiding over op een moment dat Transavia een roerige tijd meemaakt.
31 december 2009 - Kredietverlener Afab heeft een faillissement weten te voorkomen, in tegenstelling tot concurrent DSB. Wel moet het bedrijf een herstructurering ondergaan. Dat Afab niet failliet is verklaard heeft te maken met het feit dat het bedrijf financieel zwaargewicht Gijs van Rozendaal heeft ingeschakeld. Hij heeft het bedrijf nader bekeken en is tot een oplossing gekomen.
31 december 2009 - Facilitaire organisaties die hun prestaties willen verbeteren en die op een effectieve manier gebruik willen maken van een facility management informatiesysteem (FMIS), moeten drie stappen doorlopen om het proces in goede banen te leiden.
31 december 2009 - In tijden van recessie worden hrm-capaciteiten versterkt. Dit stelt 75% van de respondenten die participeerden aan de Europese HR-barometer, een onderzoek van de Assessment Circle Europe. De studie probeert de effecten van de crisis op strategische keuzes bij het personeelsbeleid in beeld te brengen.
31 december 2009 - Vanaf 1 april 2010 gaan Yacht en Rekenmeesters samen verder onder de naam Yacht. Door de bundeling van de twee bedrijven, beide onderdeel van de Randstad Groep, ontstaat één sterke organisatie op het gebied van actuarieel specialisten, finance professionals en pensioenspecialisten.
31 december 2009 - Drie van de vier werkende Nederlanders zegt flexibel te kunnen werken, zonder aan vaste werktijden en lokaties gebonden te zijn. Van hen doet 25% dit ook daadwerkelijk, zo blijkt uit de onlangs gehouden enquête `Werk in Balans 2009` van kennisplatform ECP-EPN.