25 mei 2010 - Het bonussysteem van KPN ligt onder vuur. Ongeveer 40 directeuren kunnen hun salaris verdrievoudigen als ze tussen 2008 en 2011 hun doelen voor kasstroom en bedrijfsresultaat halen.
25 mei 2010 - Het overgrote deel van de toelagen die de korpschefs en hun plaatsvervangers bij de politie bovenop hun salaris krijgen, is toegekend volgens de geldende landelijke of regionale regels. In 23 van de 196 gevallen is er geen basis in de regelgeving.
25 mei 2010 - Als eerste corporate werkgever in Nederland heeft Deloitte een applicatie in gebruik genomen omtrent mobiel solliciteren. Via de mobiele telefoon kunnen potentiële werknemers op de hoogte blijven van de carrièremogelijkheden bij Deloitte. Eventueel kunnen ze via de applicatie direct op de vacature reageren en solliciteren.
25 mei 2010 - Er moet een duurzame overheidsbank worden opgericht om de spaargelden van de consument in alle veiligheid te beheren en met de ingezamelde portfolio de lokale economie aan goedkope kredieten te helpen. Dat moet volgens de partij Groen! een onderdeel vormen van een plan om de bankensector te hervormen, zodat een nieuwe bankencrisis niet meer mogelijk zou zijn.
25 mei 2010 - Windenergie op zee kan goedkoper, zo stelt de Nederlandse Wind Energie Associatie (NWEA), de belangenvereniging van de windsector. Deze uitspraak volgt op de publicatie van het adviesrapport van de Taskforce Windenergie op Zee. Dit advies kwam daags na de bekendmaking dat slechts twee van de twaalf windparken die aan een tender meededen subsidie zullen ontvangen.
25 mei 2010 - Hoogopgeleide medewerkers willen graag flexibel werken. Dat toont een verkennende studie van arbeidsmarktspecialist Wim Davidse aan. Davidse verrichtte de studie op verzoek van Adecco Group Nederland. De hoogopgeleide medewerkers letten onder meer op factoren als zelfontplooiing, uitdaging en werkplezier.
25 mei 2010 - Kleine en middelgrote bedrijven hebben het nog altijd moeilijk om de juiste mensen te vinden, ondanks de economische dalperiode. Dat is de conclusie van een rapport van het Neutraal Syndicaat voor Zelfstandigen (NSZ).
25 mei 2010 - De directie van autobouwer Opel en de werknemers zijn het eens geworden over een besparingsplan. De directie van de autobouwer had eerder aan het personeel een jaarlijkse inlevering van 265 miljoen euro gevraagd.
25 mei 2010 - Eind 2012 moeten verzekeraars voldoen aan de nieuwe Solvency II-regelgeving. Deze regelgeving gaat niet alleen in op de vereiste hoeveelheid kapitaal die een verzekeraar moet aanhouden ter bescherming van de verzekerden, maar streeft tevens naar een gedragsverandering die goed risicomanagement en robuuste interne controles tot doel heeft.
25 mei 2010 - IBM heeft het enterprise e-commerceplatform Sterling Commerce overgenomen van AT&T voor 1,4 miljard dollar. IBM heeft 20 miljard in de oorlogskas voor overnames de komende jaren.
25 mei 2010 - Onbewuste vooroordelen die niet onderkend worden, kunnen de rationele strategische besluitvorming ondermijnen. En eigenlijk is het vreemd dat er binnen strategisch management niets met die wetenschap gedaan wordt. Gedragswetenschappen zoals economische psychologie worden immers wel steeds vaker ingezet in disciplines als marketing of hrm.
25 mei 2010 - Hoewel de banken van Spanje, Portugal en Italië dankzij hun milde exposure op exotische producten weinig geraakt zijn door de bankencrisis, lijken ze nu alsnog het slachtoffer te worden van de begrotingstekorten van hun nationale overheden. En datzelfde geldt voor andere Europese banken.
25 mei 2010 - Nederlanders zullen een jaar later met pensioen gaan. De ingangsleeftijd voor het AOW-basispensioen en dat van het aanvullend bedrijfspensioen wordt opgehoogd van 65 naar 66 jaar in 2020.
25 mei 2010 - De Nederlandse politiek en het bedrijfsleven zijn te sterk gescheiden. Volgens Bruno Braakhuis, directeur maatschappelijk verantwoord ondernemen bij Van Lanschot Bankiers en verkiesbaar voor GroenLinks bestaat er een mentale kloof tussen politiek en bedrijfsleven.