28 mei 2010 - De publieke omroepen en de bonden waaronder FNV KIEM hebben een principeakkoord bereikt voor een sociaal plan voor de landelijke publieke omroep. De partijen zijn tevreden over het tot standgebrachte akkoord, waarin optimale regelingen zijn getroffen om medewerkers die eventueel boventallig worden naar nieuw werk te begeleiden.
28 mei 2010 - Klanten voelen `echte liefde` voor een bedrijf of winkel waar zij vaste klant zijn. Zij ervaren intimiteit en geborgenheid in die relatie, twee van de drie factoren die volgens de psychologie ook bepalend zijn voor een liefdesrelatie tussen partners. Bedrijven die aan klantenbinding doen, zouden hiermee rekening moeten houden.
28 mei 2010 - De consumentenbestedingen in Europa stegen in het eerste kwartaal van 2010 met 9% vergeleken met het eerste kwartaal van 2009. Dat meldt het Visa European Spending Trends rapport. Dit rapport is in samenwerking me
28 mei 2010 - Onze hedendaagse samenleving eist dat de overheid een gedegen toekomstoriëntatie heeft in het beleid. Deze toegenomen oriëntatie op de lange termijn is ingegeven door zaken als de opkomst van de verzorgingsstaat, de schaal van voorzieningen die daarbij horen en de vormgeving ervan. Trends die overigens versneld zijn door perioden van oorlog en crisis.
28 mei 2010 - Sportverenigingen zijn blijkens de Verenigingsmonitor van het W.J.H. Mulier Instituut veerkrachtig en levensvatbaar. Jaarlijks wordt de monitor ververst in opdracht van NOC*NSF en het Ministerie van VWS. De eerste editie van de monitor werd samengesteld in 1998.
28 mei 2010 - De Persgroep Banen komt de laatste zaterdag van mei met een eerste VKbanen magazine, getiteld `Jong talent werkt`. Doelgroep van dit magazine zijn jonge, ambitieuze professionals die midden in het werkzame leven staan. In de special wordt onder meer aandacht besteed aan de Young Professional of the Year Award, een prijs die half mei wordt uitgereikt aan een jonge werknemer die opvalt door kennis en daadkracht te tonen op zijn of haar vakgebied.
28 mei 2010 - Hoewel de kwaliteit van het Nederlandse drinkwater hoog is en nauwlettend in de gaten wordt gehouden, moeten waterbedrijven op risico`s alert blijven. Deskundigen van KWR Watercycle Research Institute identificeerden verschillende risico`s en trends.
28 mei 2010 - Kan een zzp'er die in de zorg werkt en naar waarheid een Verklaring arbeidsrelatie (VAR) heeft ingevuld en verkregen, er vanuit gaan dat hij/zij onder alle omstandigheden als zelfstandige erkend blijft voor zowel de fiscale behandeling, als voor de werknemersverzekeringen en voor de aansluiting bij een pensioenfonds? Het antwoord is nee.
28 mei 2010 - Nederlandse werknemers scoren hoog op vitaliteit en werkvermogen. Dat blijkt uit onderzoek van het internationaal onderzoeksbureau ZebraZone. In Nederland wordt ZebraZone vertegenwoordigd door adviesbureau Falke & Verbaan.
28 mei 2010 - De vele werklozen hebben erg weinig aan de opleving van de Europese economie de komende jaren. Vrijwel zeker gaan mensen die al werk hebben meer uren draaien in plaats van dat er aanzienlijk wat banen bijkomen.
28 mei 2010 - Hoewel ceo Jeff Immelt blijft volhouden dat General Electric `s werelds beste businessleiders traint, vragen steeds meer mensen zich af of GE nog wel toekomst heeft. Waar menig onderneming snijdt in de kosten voor werving, selectie, training en hrm, daar investeert GE jaarlijks ongeveer 1 miljard dollar in training en evaluatie van talent.
27 mei 2010 - Duidelijkheid over het gebruik van de donatie is voor 46% van de Nederlanders de belangrijkste overweging bij het steunen van een ontwikkelingsorganisatie. Hiermee weegt het voor de meeste mensen zwaarder dan de reputatie van de ontwikkelingsorganisatie.
27 mei 2010 - De Europese vrijhandelsorganisatie ESA heeft IJsland vermaand, omdat het land zich niet heeft gehouden aan de afspraken die met de Europese Unie zijn gemaakt over de garantie op spaartegoeden, meldt het Financieelde Dagblad donderdag.