18 juni 2010 - De stemming onder consumenten is de afgelopen maanden verslechterd. Ook in juni daalde de stemming nog. De indicator van het consumentenvertrouwen kwam uit op -18, ofwel 2 punten minder dan in mei. Dit maakte het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vrijdag bekend.
18 juni 2010 - Het kabinet gaat bij ministeries de inhuur van personeel van buiten niet verder aan banden leggen. De Tweede Kamer wil een afdwingbare norm van 10% van de totale uitgaven aan personeel, maar volgens demissionair CDA-staatssecretaris Ank Bijleveld (Binnenlandse Zaken) is dat niet werkbaar.
18 juni 2010 - Goed nieuws voor 30.000 werknemers in de tuin- en akkerbouw. Zij krijgen in de nieuwe cao een loonsverhoging. Er ligt een principeakkoord klaar voor de leden. De vakbonden FNV Bondgenoten en CNV Vakmensen zijn het met werkgeversorganisatie LTO Nederland eens over een nieuwe cao voor de zogeheten open teelten.
18 juni 2010 - Starters houden te weinig rekening met vakantieperiodes. Afnemers zijn dan vaak onbereikbaar, betalingen laten veel te lang op zich wachten. Dat kan voor behoorlijke problemen gaan zorgen. Uitstel van betaling van rekeningen is niet ongebruikelijk in het midden- en kleinbedrijf. Wat veel starters echter vergeten, is dat tijdens vakantieperiodes betalingstermijnen nog eens extra worden opgerekt.
18 juni 2010 - Vijf bedrijven zijn door een vakjury voorgedragen voor de titel 'Slimste organisatie van Nederland'. De titel gaat naar het bedrijf dat het beste gebruikmaakt van business intelligence (BI). Voorgedragen zijn juweliersketen Lucardi, detailhandelscoöperatie Intres Retail, installatiematerialenfabrikant Walraven, printer- en scannerleverancier Itec en gokbedrijf Holland Casino.
18 juni 2010 - Europese landen zijn massaal aan het bezuinigen en snijden daarbij vooral in de eigen uitgaven. Ambtenaren zijn de klos: er komen vacaturestops, lonen worden bevroren en sommige ambtenaren moeten een deel van hun salaris inleveren. Frankrijk wil minder ambtenaren in dienst en heeft daarom een vacaturestop aangekondigd. Ook Griekenland neemt geen nieuwe ambtenaren meer aan.
18 juni 2010 - Onderzoek CNV Dienstenbond naar innovatieklimaat in bedrijven toont positieve relatie aan tussen lengte dienstverband en innovatieklimaat. Hoe langer de werknemer werkt bij dezelfde werkgever, hoe positiever deze het innovatieklimaat beoordeelt en dienovereenkomstig gedrag vertoont. Daarbij is het wel van belang dat de werknemer tijdig wisselt van functie of werkinhoud.
18 juni 2010 - Tijd- en plaatsonafhankelijk werken is niet genoeg om vrouwen te werven en te behouden. Dat vindt algemeen directeur Theo Rinsema van Microsoft Nederland. Hoe het dan wél moet, laat het softwarebedrijf maandag 21 juni weten tijdens een presentatie van Microsofts adviesraad Raad van Anders.
18 juni 2010 - De druk op Europese toezichthouders om openheid te geven over de staat van hun financiële sector neemt toe. Gisteren maakte de Spaanse regering bekend de resultaten van een stresstest onder Spaanse banken te publiceren. President Nout Wellink van toezichthouder De Nederlandsche Bank (DNB) pleitte gisteren voor Europabrede transparantie over de tests. En ook de Duitse regering zou overwegen de resultaten van de tests openbaar te maken.
18 juni 2010 - Met gestandaardiseerde IT-capaciteiten kunnen bedrijven hun slagvaardigheid sterk vergroten. Dit stelt Marcel van Oosterhout in zijn proefschrift Business Agility and Information Technology in Service Organizations (Zakelijke slagvaardigheid en informatietechnologie in service-organisaties). Hiervoor is echter een hoog niveau van kwaliteit en uitwisseling van data nodig, terwijl veel organisaties met gedateerde systemen werken, waarbij de complexe structuur de benodigde vernieuwing in de weg staat.
18 juni 2010 - Donderdag 10 juni kwamen meer dan honderd bedrijfsartsen en het management van arbodiensten samen op het Bouw & Infra park te Harderwijk op de Bedrijfsgezondheidsdag voor de Bouw om meer te horen over het thema Samenwerken aan duurzame inzetbaarheid. Bij de opening deed Jan Warning, directeur Arbouw, een beroep op de bedrijfsartsen om de ‘best evidence’ uit de komende campagne fysieke belasting, waarmee Arbouw in het najaar zal starten, mede te implementeren.
17 juni 2010 - Ruim 97% van de medewerkers in de bouw vindt het prima als hun baas een vrouw is. Binnen de branche is brede steun voor meer diversiteit. Dat blijkt uit landelijk onderzoek van het Ambassadeursnetwerk voor de bouw . Minister Eurlings van Verkeer en Waterstaat installeerde het netwerk in mei 2009 met als doelstelling het aantal vrouwen in managementposities in de bouw te vergroten.
17 juni 2010 - Er ontstaat een tweedeling in het Nederlandse bedrijfsleven over het bonussenbeleid. Er is onderscheid te maken tussen enerzijds bonusmatigende bedrijven die gevoelig zijn voor vakbondsdruk (TNT, DSM) en de bedrijven in de financiële sector, en anderzijds ondernemingen zoals Philips en chipmachinefabrikant ASML, waar de bonussen juist weer oplopen.
17 juni 2010 - Via de projectmanagementmethode Scrum kan efficiënt een IT-systeem worden gebouwd. Scrum stelt waardecreatie, functionerende systemen, vroege feedback en zelfsturing centraal. Diverse bedrijven die ervaring met Scrum hebben, melden dat een productiviteitsverdubbeling al snel was gerealiseerd. Soms vertienvoudigde de productiviteit zelfs.