8 juli 2010 - De crisis is nefast voor de motivatie en de tevredenheid van de Belgische werknemers. Dat is de conclusie van een enquête van het sociale secretariaat SD Worx. Daarbij wordt opgemerkt dat één op drie werknemers binnen de twee jaar van werkgever wil veranderen.
8 juli 2010 - Goede doelen hebben vorig jaar minder geld opgehaald uit eigen fondsenwerving. De donaties zakten in 2009 met 2 miljoen euro naar 621 miljoen euro. KWF Kankerbestrijding blijft het grootste goede doel. Dat blijkt donderdag uit het jaarlijkse eigen onderzoek van de Volkskrant.
8 juli 2010 - De Europese Commissie heeft drie programma`s voor de promotie van groenten en fruit goedgekeurd die zich onder meer richten op de Nederlandse markt. Een belangrijk onderdeel van de promotieprogramma's is voorlichting over het positieve effect van groenten en fruit op de gezondheid.
8 juli 2010 - Werkgevers moeten bereid zijn om hun medewerkers de helpende hand te bieden wanneer zij in financiële moeilijkheden raken. Het aantal werknemers dat om deze reden lijdt onder stress sterk toe.
8 juli 2010 - De Europese toezichthouder op de bankensector heeft de namen van de 91 banken bekendgemaakt die de weerbaarheidstest, of stresstest, van de Europese Unie ondergaan. Daarnaast werden details vrijgegeven over de inhoud van de testen. Klik verder voor de gehele lijst.
8 juli 2010 - Het horeca-imperium van Sjoerd Kooistra zal na zijn recente dood uit elkaar vallen. De ontvlechting van zijn nalatenschap is een complexe kwestie, en er is geen opvolging paraat. Kooistra laat niet zozeer een bedrijf na als wel een onontwarbare kluwen van belangen. In totaal was Kooistra bij 86 kroegen betrokken, met een totale omzet van 123 miljoen euro.
8 juli 2010 - In twee jaar tijd zijn in de textielsector in België ongeveer 5.000 banen verloren gegaan. Fa Quix, directeur-generaal van de sectororganisatie Fedustria, stelt daarbij dat de textielsector tijdens die periode het equivalent van twee keer Opel-Antwerpen heeft verloren.
8 juli 2010 - Steeds meer Vlamingen worden geconfronteerd met een hoge schuldenlast. Dat blijkt uit cijfers van de Nationale Bank van België en het Vlaams Centrum Schuldbemiddeling (VCS), het steunpunt voor de erkende instellingen voor schuldbemiddeling.
8 juli 2010 - De vakbonden bij het cateringbedrijf Gate Gourmet, dat instaat voor de maaltijdbereidingen van luchtvaartmaatschappijen en de Eurostar, hebben in een gesprek met de directie geëist dat concrete voorstellen worden voorgelegd voor een sociaal plan voor de honderd werknemers die op Brussels Airport zouden moeten afvloeien.
8 juli 2010 - Veel apothekers zijn ontevreden over hun samenwerking met verzekeraar Achmea Zorg. Dat blijkt uit onderzoek van Achmea onder de gecontracteerde zorgverleners. Er deden 178 apotheken mee aan het onderzoek. Zij gaven Achmea het rapportcijfer 4,5. Dat cijfer verschilt overigens niet wezenlijk van dat wat zorgaanbieders aan andere verzekeraars toekennen. Slechts 13% van de apothekers zegt vertrouwen te hebben in Achmea Zorg, 17% meent dat de zorgverzekeraar integer is en 21% denkt dat sprake is van goede bedoelingen.
8 juli 2010 - De verschillen in gezondheid tussen laag- en hoogopgeleiden worden groter. Dat blijkt uit `Staat van de Gezondheidszorg 2010` van de Inspectie van de Gezondheidszorg. Hoewel er diverse preventiemaatregelen zijn getroffen, lijkt de kloof tussen de twee opleidingsgroepen eerder te vergroten dan verkleind te worden.
8 juli 2010 - De promotionele wereld kampt met onduidelijkheid rond imitaties van bekende merken. Promotionele producten blijken op grote schaal te worden nagemaakt met vooral imitaties vanuit China. Onlangs nog moest ING 100.000 promotionele pennen vernietigen omdat het om kopieën van pennen van het merk Prodir ging.
8 juli 2010 - Uitkeringsinstantie UWV gaat langdurig werklozen dwingen te solliciteren op een baan die fors onder hun niveau ligt. Dat schrijft het Nederlands Dagblad woensdag. De instantie mag langdurig werklozen al sinds 1 juli vorig jaar verplichten te solliciteren op een baan onder het niveau van hun vorige baan of opleiding, maar vanwege de crisis maakte het UWV daar nog geen gebruik van.
8 juli 2010 - Vastgoedbedrijf Nieuwe Steen Investments (NSI) heeft de op 26 april aangekondigde herfinanciering ter waarde van 250 miljoen euro afgerond. ING Real Estate Finance staat garant voor 200 miljoen euro, de resterende 50 miljoen euro kan worden opgenomen bij Banque LBLux. Dat heeft NSI woensdag bekendgemaakt.