16 juli 2010 - Er zijn verschillende toekomstscenario`s voor organisaties die met ERP werken. Zo zullen dienstverlenende organisaties in 2015 op drie manieren omgaan met hun ERP-systeem.
16 juli 2010 - De mediane kosten voor ICT, huisvesting en overige facilitaire diensten kwamen in 2009 uit op 10.280 euro per werkplek per jaar (exclusief btw). Dit blijkt uit de NFC Index 2009 voor kantoren. Vergeleken met 2008 is sprake van een daling met 1%.
16 juli 2010 - Een derde van de mislukte outsourcingstrajecten was wel geslaagd geweest als er meer aandacht aan de `menselijke maat` was geschonken. Dit blijkt uit een onderzoek dat onderzoeksbureau Blauw in opdracht van Ordina gehouden heeft.
16 juli 2010 - Boshuys Hermitage uit Oisterwijk staat bovenaan de Terras Top 100 van Misset Horeca. De ranglijst is powered by Lipton Ice Tea en samengesteld door een topjury. Voor de ranglijst is gesproken over personeelsbeleid, de aanpak van gastvrijheid, duurzaamheid, omgaan met lastige klanten, optimaal inroosteren en werving en training.
15 juli 2010 - Postbedrijf TNT laat op verzoek van demissionair minister Piet Hein Donner (Sociale Zaken) onafhankelijk onderzoek doen naar de werkdruk voor het personeel. De CDA-bewindsman reageert op een motie van de SP, waarin werd gevraagd om een onderzoek van de Arbeidsinspectie.
15 juli 2010 - De ecologische voetafdruk van de Vlaming bedraagt 6,3 globale hectaren. Dat is de conclusie van een berekening van milieuorganisatie Ecolife, gebaseerd op cijfers van zes jaar geleden.
15 juli 2010 - Bij het cateringbedrijf Gate Gourmet op de luchthaven Brussels Airport zijn de directie en vakbonden er niet in geslaagd om een akkoord te vinden over een sociaal plan voor het honderdtal banen dat bij de onderneming moet worden geschrapt. De vakbonden zeggen de onderhandelingen afgebroken te hebben omdat de directie nagenoeg geen enkele toegeving wenste te doen.
15 juli 2010 - Een formele inrichting en sturing van een uitbestedingsrelatie op de principes van relatiemanagement zijn nog lang geen gemeengoed in Nederland. Dit blijkt uit een studie van eXcellerate Consulting in samenwerking met TIEM naar de mate van controle en vertrouwen in uitbestedingsrelaties. Het onderzoek is gehouden onder 150 managers van zowel afnemers als aanbieders.
15 juli 2010 - Of cloudcomputing geschikt is voor een onderneming hangt van verschillende factoren af. Wie aan de slag wil met cloud computing krijgt immers onvermijdelijk te maken met een combinatie aan cloudapplicaties en bestaande, traditionele systemen.
15 juli 2010 - De crisis- en herstelwet, paradepaardje van Balkenende IV, is bedoeld om bouwprojecten te versnellen. Daartoe worden allerlei procedures versimpeld en geschrapt. Maar gemeenten moeten oppassen om een min of meer experimenteel deel uit die wet te gebruiken. Want dan ligt eerder vertraging op de loer.
15 juli 2010 - Risicomanagement is bij provincies nog onvoldoende gepositioneerd en beweegt vanwege de versnipperde aanpak onvoldoende mee met de veranderende externe omgeving.
15 juli 2010 - De Hoge Raad bevestigde onlangs dat een directeur-grootaandeelhouder die twee leaseauto’s van de zaak had, tweemaal moest bijtellen voor privégebruik. Het Hof in Den Haag gaf eerder al aan dat het vaste rechtspraak is van de Hoge Raad dat als een werknemer meerdere auto’s van zijn werkgever ter beschikking krijgt, in beginsel voor elk van de auto’s een bijtelling moet worden toegepast.
15 juli 2010 - Politiemensen die op een missie in het buitenland zijn geweest, willen meer opvang na terugkomst in Nederland. Dat stelt Henk Sollie van het Instituut voor Maatschappelijke Veiligheidsvraagstukken van de Universiteit Twente, die onderzoek deed in opdracht van Programma Politie & Wetenschap.
15 juli 2010 - Een toenemend aantal Nederlanders is van plan om niet op vakantie te gaan in 2010, zo blijkt uit de jaarlijkse Vakantiegeldenquête van het Nibud. Was in 2009 nog 12% van zins om thuis te blijven, dit jaar is dat opgelopen tot 20%.