23 december 2010 - Hoewel de relatie tussen bedrijven en klanten onmiskenbaar verandert als gevolg van social media, moeten bedrijven niet in paniek raken van social media. Dit stelt Cor Molenaar, bijzonder hoogleraar eMarketing & DistanceSelling.
23 december 2010 - Vrouwen kiezen minder snel voor een competitieve werkomgeving dan mannen, zo blijkt uit recent onderzoek. Een reden hiervoor moet gezocht worden in verschillen in risicoaversiteit en overmoed. Mannen schatten hun relatieve prestaties gemiddeld hoger in dan vrouwen.
23 december 2010 - Nederlandse ondernemers zijn vooral positief over de vooruitzichten voor het eigen bedrijf in de komende zes maanden. Zij verwachten dat het aantal orders, de omzet en de winst licht verbeteren. Dat blijkt uit een dinsdag gepubliceerd onderzoek van Van Lanschot Bankiers onder 227 Nederlandse directeur-grootaandeelhouders (dga's).
23 december 2010 - HR-professionals in Nederland nemen langzamerhand een sterkere positie in binnen de organisatie. Daarom willen ze nog beter voorbereid zijn op strategische HR-zaken zoals opleiding en ontwikkeling en strategische personeelsplanning. Door tijdrovende zaken zoals werving & selectie en arbeidsvoorwaardenbeleid komen zij hier nog onvoldoende aan toe.
22 december 2010 - Aan de hand van mind mapping kunnen organisaties het potentieel van hun werknemers beter benutten en organisatiethema`s helder krijgen. Een visueel weergegeven mind map vormt namelijk een natuurlijke brug tussen het menselijk brein en een steeds complexer wordende omgeving.
22 december 2010 - Uitzendorganisatie Randstad start met activiteiten in de glastuinbouwsector. Er is zelfs een aparte bedrijfstak voor opgezet onder de naam Randstad Direct. Deze tak is bedoeld om de glastuinbouw van uitzendkrachten te voorzien. Randstad Direct richt zich in eerste instantie op glastuinders in de gemeente Lansingerland en de regio Westland.
22 december 2010 - Door de lange vorst dreigen bouwbedrijven om te vallen. Ze moeten werknemers blijven doorbetalen, terwijl er geen werk kan worden uitgevoerd. Vooral kleine, gespecialiseerde onderaannemers met veel vast personeel in dienst komen in de problemen.
22 december 2010 - Jongeren vertonen veel risicogedrag op gezondheidsgebied ondanks dat ze zich goed voelen en een aangenaam leven zeggen te leiden. Dat blijkt uit het landelijke onderzoek Health Behaviour in School-aged Children (HBSC) van onderzoekers van de Universiteit Utrecht, Trimbos-instituut en het SCP. Het onderzoek werd gehouden onder 11- tot 16-jarige scholieren.
22 december 2010 - De creatie van bevlogenheid is een belangrijke randvoorwaarde voor een effectief management accounting en control (mac). Veel mac-systemen zijn echter gebaseerd op negatieve emoties als angst. Sterker nog: de systemen dragen bij aan ongewenste belasting en werkdruk in organisaties en aan ongezonde vormen van macht en afhankelijkheid.
22 december 2010 - Het salaris van ICT`ers ligt vaak hoger dan medewerkers in andere functies. Onderzoek onder ruim 2.800 ICT`ers en ICT-managers toont dit aan. De respondenten zijn lezers van het magazine of de website van Computable. 67% van de respondenten geeft aan minimaal 45.000 euro bruto op jaarbasis te verdienen.
22 december 2010 - Hoewel een recent rapport van NBTC voor de komende vijf jaar een stabiel en saai marktbeeld schetst, is het natuurlijk onmogelijk om vakantieparticipatie met een hoge cijfermatige nauwkeurigheid te voorspellen. Het zouden dus even goed vijf zeer dynamische jaren kunnen worden.
22 december 2010 - De nieuwe werknemer heeft weliswaar een hekel aan bureaucratie, maar wil wel graag leiding. Zij het dat die leiderschapsstijl nieuw en dienend moet zijn. Aan het woord is Haiko van der Pol, directeur bij Manpower. Volgens Van der Pol moeten werkgevers, meer dan voorheen rekening houden met de wensen van de werknemer die na 1986 geboren is.
22 december 2010 - Een facility managementinformatiesysteem (FMIS) kan een belangrijke rol spelen bij de integratie van Het Nieuwe Werken in een organisatie. Het Nieuwe Werken zal bijvoorbeeld grote invloed hebben op de bezetting en samenstelling van gebouwen. Omdat de gebruikers van de gebouwen in zeer beperkte mate plaatsgebonden zullen zijn, zal de populatie per huurder per dag variëren.