9 mei 2012 - De resultaten van Beter Bed over het eerste kwartaal laten een duidelijke geografische tweedeling zien. Waar de beddenboer in Duitsland goed presteert, zijn er flinke problemen op de Nederlandse thuismarkt.
Beter Bed realiseert voor de eerste drie maanden van dit jaar op een omzetgroei van bijna 6 procent tot 107,2 miljoen euro. Dit blijkt uit verwachtingscijfers van een tweetal analisten. Duitsland draagt met een omzetgroei van 12 procent op jaarbasis volgens Lemer Salah van SNS Securities flink bij. Ook wijst de analist op de betere weersomstandigheden.
De groei is volgens Margo Joris van KBC Securities te danken aan de opening van nieuwe winkels. Organisch boekt de beddenboer volgens Joris een krimp van 1 procent. Waar BeterBed in Nederland met dubbele cijfers krimpt, weet de beddenboer in Duitsland een enkelcijferige groei te realiseren.
Het bedrijfsresultaat (EBIT) komt naar verwachting uit op 12,3 miljoen euro. Bij een brutomarge van 55,5 procent boekt Beter Bed volgens de analist een bedrijfsresultaat (EBIT) van 11,9 miljoen euro. De marge daalt daarbij van 11,8 naar 11,0 procent. Lemer Salah mikt tot slot op een nettowinst van 9,5 miljoen euro.