Damrak opent hoger op betere vooruitzichten Amerikaanse economie
14 maart 2012 - Het Damrak opent vanochtend naar verwachting hoger nadat eerder vanochtend Aziatische beurzen positief reageerden op Amerikaanse macrocijfers en een meer positieve toon van de Fed bij het rentebesluit.
De Fed maakte dinsdagavond conform de verwachting een pas op de plaats met een ongewijzigde rente en geen aankondiging van nieuwe stimuleringsmaatregelen. Wel was de centrale bank positiever van toon over de Amerikaanse economie nadat eerder op de dag bleek dat detailhandelsverkopen op het hoogste tempo in bijna een half jaar tijd stegen.
Op de Aziatische beurzen ging Tokio aan kop met een winst van 1,5 procent op een slot van 10.050,52 punten, de hoogste stand in meer dan zeven maanden tijd. Shanghai viel echter uit de toon met een verlies van 2,6 procent.
AEX futures stijgen 0,5 procent. Dinsdag sloot de index 1,7 procent hoger op 331,49 punten, ongeveer 1 punt onder het jaarrecord.
Beleggers kijken tegen een lichtere beursagenda aan die geen marktbewegende macrocijfers bevat. Het belangrijkste agendapunt is een toespraak van Fed-voorzitter Ben Bernanke vanmiddag.