zoeken Nieuwsbrief
      RSS   
  
vaknieuws
 

Procesmanagement wordt weinig gebruikt om omgevingsdynamiek tegen te ggaan

9 maart 2010 - Organisaties maken maar weinig gebruik van procesmanagement om met een steeds dynamischer wordende omgeving om te gaan. Dat blijkt uit het jaarlijkse Procesmanagementonderzoek onder 202 respondenten.

De studie toont aan dat procesmanagement vaak activiteit- of procesgeoriënteerd is. Voorts blijkt dat organisaties de dynamiek van de omgeving vooral merken vanwege de opgelegde wet- en regelgeving, het toezicht hierop en de nadruk die gelegd wordt op beheersing van bedrijfsrisico`s. Marktontwikkelingen en maatschappelijke ontwikkelingen worden minder aangemerkt als omgevingsdynamiek. Weliswaar wordt de klant als veeleisender en mondiger ervaren, dit wordt niet onder omgevingsdynamiek geschaard. Organisaties reageren opmerkelijk genoeg op de toegenomen dynamiek door te focussen op kostenbesparing, gevolgd door kwaliteit enerzijds en compliance en risicomanagement anderzijds. Overigens hebben de respondenten geen eenduidig beeld waar zij zelf de focus zouden willen leggen binnen procesmanagement.

De meeste respondenten geven aan dat `in control zijn` de belangrijkste focus is binnen procesmanagement teneinde bedrijfsprocessen vast te leggen en te beheren. Een tweede prioriteit is het meetbaar maken van bedrijfsprocessen om tot de juiste management- en stuurinformatie te komen.

Bron(nen):
f.inc (maart/april 2010)
Bron: Profnews
 
 Doorsturen   1 reactie   Reageer   RSS   Nieuwsbrief   
 
reacties
 
Procesmanagement  |   | 
26-06-2010
 | 
13:39 uur
In control komen is voor veel bestuurders een prioriteit (vanuit risicomanagement), evenals het komen tot een lijst met KPI's en andere indicatoren. Men schiet hierin soms alleen te ver door is mijn mening, waardoor alle creativiteit en innovatie (en sensitiviteit naar de omgeving) uit het proces wordt gehaald en alles wordt gemeten wat los en vast zit. Door juiste toepassing van procesmanagement en de PDCA cyclus (niet als klinisch kwaliteitsysteem) in combinatie met een IMWR cyclus (inspireren, mobiliseren, waarderen en reflecteren) en met echt goede interne maar vooral ook externe KPI's kan een organisatie een juiste evenwicht vinden tussen in control komen enerzijds en anderzijds kunnen blijven reageren op wat er in de omgeving gebeurt.

REAGEREN

Naam:
Emailadres:
URL: (niet verplicht) http:// 
 
Reactie/Opmerking:
Ik wil bericht per e-mail ontvangen als er meer reacties op dit artikel verschijnen.
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
advertorial
Spreken als Pieter Frijters?
Leer ontspannen presenteren met flair. Bent u gewend te presenteren en te speechen, maar wilt u een ware topspreker worden, die iedereen zich herinnert? Of bent u juist een beginneling, die spreekangst en gierende zenuwen wil omzetten naar een ontspannende en overtuigende presentatie? Pieter Frijters coacht en traint CEO's en topmanagers maar ook beginnende leidinggevenden en professionals. Bel 0182 612 345 om uw plek te reserveren of kijk op www.spreek.nl.
Lees verder
reacties
IT-managers moet minder sturen op proces en meer op uitkomst (1) 
Heb je tips voor mij als beginnend manager? (1) 
Zo gaat u om met de geruchtenstroom (3) 
Rijksoverheid evalueert subsidies niet goed (1) 
Marketeer heeft duurzaam ondernemen hoog in het vaandel (1) 
Zes tips om leiding te geven aan slimmeriken (2) 
Email via cloud computing vereist aandacht voor privacy (1) 
beurs
AEX index: 326.57 0.32 %
Stijgers Dalers
Ordina 2.61  4.4 %
Innoconcepts 0.2  5.3 %
Wessanen kon 2.75  3.8 %
Advanced met 6.38  -8.1 %
Antonov 0.17  -5.6 %
Gamma holdin 21.23  -3.5 %
Aanstaande huizenverkopen in Amerika flink gestegen
Spanje plaatst met succes nieuwe lening
Duitse autoverkopen onder druk in augustus
meer beurs
vaknieuws
Outsourcen van ICT is onvermijdelijk in westerse wereld
Commissarissen pakken bestuurders niet hard genoeg aan
Curator TEG: bedrijf ging ten onder aan slecht bestuur
Rijksoverheid evalueert subsidies niet goed
Ziekenhuizen worden gedwongen tot financiële focus op korte termijn
meer beurs
top10
Zo gaat u om met de geruchtenstroom
Zes valkuilen bij het voeren van een selectiegesprek
Twintig dingen die succesvolle werkzoekenden doen
Subtiele vleierij brengt u heel ver
Nederlander is moe
Arbeidsbemiddelingbranche vraagt om nieuwe technologieën
Zes tips om uit te blinken waarin u maar wilt
Heb je tips voor mij als beginnend manager?
Zes tips om leiding te geven aan slimmeriken
Nederlanders onderschatten impact preventie
meer top 10
boekennieuws
Handboek Online Marketing
Het Handboek Online Marketing (HOM) is een praktisch management- en studieboek dat bol staat van de cijfers, feiten, do's en dont's, praktijkvoorbeelden, interviews, modellen en cases. Het handboek maakt een einde aan het blindelings inzetten van 'zomaar wat online instrumenten'.
Lees verder
meer boeken
vacatures
meer vacatures