14 oktober 2009 - De horecabranche zou zelf een eigen bank moeten oprichten. Dat is een idee van ondernemer Ronald van den Hoff. Hij ziet daarbij mogelijkheden voor het zogenaamde peer-to-peer banking, ook wel bekend als P2P. Bij P2P lenen ondernemers elkaar geld.
14 oktober 2009 - De arbeidsmarkt blijft moeilijk voor startende ICT-ers. Volgens directeur Wilbert van Beek van werving- en selectiebureau IT-Profile ondervinden starters op de arbeidsmarkt veel hinder. De vacatures die beschikbaar zijn, zijn gericht op mensen met de nodige werkervaring.
14 oktober 2009 - Voor autobedrijven wordt de werkplaats steeds belangrijker, zeker nu de verkoop van auto`s is ingezakt. Ook dealers verleggen daarom hun aandacht naar aftersales. Automotive deed onderzoek naar de prestaties van de werkplaatsafdeling van autobedrijven.
14 oktober 2009 - Steeds meer verzekeraars overwegen een koppeling te maken tussen extra provisie en kwaliteitscriteria. Het verbod op bonussen heeft een aantal verzekeraars er toe gebracht de standaardprovisie op complexe producten en hypotheken te verhogen. Een volgende stap is de kwaliteitsgerelateerde provisiedifferentiatie, zoals de eerder dit jaar door Nationale-Nederlanden bekendgemaakte segment provisieregeling.
13 oktober 2009 - Het Academisch Ziekenhuis Maastricht (AZM) zit in de financïele problemen. Oorzaken zijn een overschrijding van het ICT-budget, stijgende personeelskosten en overheidsbezuinigingen. Het AZM dreigt op een tekort af te stevenen van 5 miljoen euro op de begroting over dit jaar. Het is niet eenvoudig te zeggen hoe groot de overschrijding van het ICT-budget is.
13 oktober 2009 - Het Productschap Tuinbouw heeft bijna 3 ton uitgetrokken voor de arbeidsmarktcampagne `Groen Werkt`. De campagne heeft als doel om de interesse te wekken bij scholieren uit groep acht van het basisonderwijs en leerlingen van het vmbo, havo en vwo voor een tuinbouwopleiding.
13 oktober 2009 - De bankencrisis biedt het financiële systeem niet alleen belangrijke lessen, maar ook grote uitdagingen. Twee van die lessen zijn sociaal-economisch van aard: het belang van cliëntvertrouwen en het begrijpen van beleggingsrisico`s. De uitdagingen liggen op het gebied van risk management, governance en beheersing, internationale samenwerking en innovatie.
13 oktober 2009 - Crèches in Nederland zouden veel baat hebben bij de werving van hbo`ers. De kwaliteit van de kinderopvang zou erdoor stijgen. Dat zegt hoogleraar kinderopvang Louis Tavecchio van de Universiteit van Amsterdam. Momenteel volstaat een mbo-opleiding voor de kinderopvang.
13 oktober 2009 - De Europese otc-derivatenmarkt (over the counter) zal drastisch hervormd worden. De Europese Commissie (EC) en de regering-Obama hebben onlangs beide hun plannen gepresenteerd waarmee ze de sector willen hervormen.
13 oktober 2009 - Het Groningse bedrijf Briefopbestelling boekt succes met het leveren van sollicitatiebrieven op maat. Joke van der Ven richtte het bedrijf op in 2004. In 2007 produceerde de brievenservice 12.000 sollicitatiebrieven en in 2008 waren het er bijna 20.000. De omzet is 2 miljoen euro.
13 oktober 2009 - Voorzitter Hans Hoogervorst van de raad van bestuur van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft tijdens een bijeenkomst van de Iosco Technical Committee op 9 oktober in Basel een lans gebroken voor een toenadering tussen de opstellers van algemene financiële verslaggevingsregels en de toezichthouders op de financiële markten. Iosco is de internationale organisatie van toezichthouders op financiële markten.
13 oktober 2009 - Adecco tracht de crisis te doorstaan door besparingen door te voeren en door overnames. Patrick de Maeseneire, sinds juni 2009 ceo van Adecco, wil geen namen noemen van mogelijke overnameprooien. Naar verluid heeft Adecco interesse in USG, dat wordt geplaagd door een zwakke financiële positie.
13 oktober 2009 - Dankzij een uitgebreide (financiële) risicoanalyse kan de Stichting Opock, die tien openbare scholen op veertien locaties in Capelle aan den IJssel bestuurt, grote investeringen doen in de kwaliteit van zowel de locatie als het onderwijs.
13 oktober 2009 - De Balkenende-norm is een compromis dat uitsluitend bedoeld is voor politieke doeleinden. Door alleen een maximum te stellen, heeft de norm juist een opdrijvend effect. Aan het woord is beloningsadviseur Peter Langerak van onderzoeks- en adviesbureau Hay Group.