Nederlandse bedrijfsleven heeft geen vertrouwen in herstel ICT-markt
7 november 2011 - Het Nederlandse bedrijfsleven heeft nauwelijks nog vertrouwen in de groei van ICT-bestedingen en het herstel van de markt dat de afgelopen maanden zo concreet leek. Een en ander blijkt uit de onlangs gepubliceerde ICT Barometer, het tweemaandelijkse onderzoek van Ernst & Young.
Het artikel op zich is niet zo verwonderlijk. Immers, automatiseren betekend, althans dat zou het moeten, fondsen besparen door standaardisatie. Repeterende processen automatiseren.
Edoch, stel de gemiddelde IT-er de vraag waarom je eigenlijk zou automatiseren, dan zal de helft je verbaast en nietszeggend aankijken.
Stel je ze de vraag om eens in eenvoudige woorden uit te leggen wat nu eigenlijk de basis principes zijn van automatiseren, eveneens nietszeggende bedenkelijke blikken.
In andere woorden, te veel mensen die zich met IT bezighouden, kunnen u of mij, niet eens eenvoudig uitleggen wat de principes van automatiseren zijn laat staan u verduidelijken op welke wijze automatiseren nu zou besparen.
Door die hausse aan verschillen en verdeel en heers, al die methodiekjes en mogelijkheden ziet non IT management door de bomen het bos al jaren niet meer en komt er soms achter dat zij aardig werden bekocht. Geen wonder dat in tijd van recessie men heel \'spastisch\' het mes in IT zet.
Laat een IT-er een manager eerst maar eens in eenvoudige woorden verhelderen wat IT is, hoe je er mee om dient te gaan en wat de grenzen zijn. Kan die dat niet, weet dan dat het u als manager, vroeger of later, meer zal kosten dan bespaart.