26 maart 2015 - Het Nederlandse overheidstekort is in 2014 stabiel gebleven vergeleken met een jaar eerder. Dit bleek donderdag uit een eerste raming van het Centraal Bureau voor de Statistiek.
Het overheidstekort kwam in 2014 uit op 2,3 procent van het bruto binnenlands product (bbp), onveranderd ten opzichte van het tekort over 2013.
Evenwel kwam het tekort in absolute getallen over het afgelopen jaar met 15,0 miljard euro wel hoger uit tegen een tekort van 14,6 miljard euro over 2013.
In 2009 bereikte het tekort nog een hoogtepunt van 33,7 miljard euro, oftewel 5,5 procent van het bbp. Sindsdien liep het tekort volgens het CBS "gestaag" terug.
26 maart 2015 - De koers van goud heeft al geruime tijd zijn glans verloren en koerst al maanden zijwaarts tot nipt lager.
Vanaf 2000 tot 2011 was goud nog een geliefde belegging, waarin de koerswinst in totaal ruim 500 procent bedroeg op de top van...
26 maart 2015 - AkzoNobel gaat miljoenen euro's investeren in fabrieken voor organische peroxide. Dit meldde het chemiebedrijf donderdag.
AkzoNobel wil meer dan 20 miljoen euro investeren in fabrieken in het Belgische Mons en het Amerikaanse Houston.
Wereldwijd heeft AkzoNobel 11 fabrieken voor de productie van organische...
26 maart 2015 - Nederland
09:00 Refresco Gerber - Beursgang 10:00 New Sources Energy - Jaarvergadering 10:00 TIE Kinetix - Jaarvergadering
Europa
--:-- Euronav - Jaarcijfers (Bel) 08:00 Importprijzen - Februari (Dld) 08:45 Consumentenvertrouwen - Maart (Fr) 10:00 Detailhandelsverkopen - Januari (It) 10:00 Industriële orders - Januari (It)
Amerika
--:--...
26 maart 2015 - De Nederlandse economie is in het vierde kwartaal van 2014 iets harder gegroeid dan aanvankelijk aangenomen. Dit bleek donderdag uit de tweede raming van het Centraal Bureau voor de Statistiek.
In vergelijking tot het derde kwartaal van 2014 steeg het bruto binnenlands...
26 maart 2015 - De Amsterdamse beurs is na een stevige koerssprong afgeketst op een horizontale weerstand.
De AEX noteerde sinds eind 2011 in een opwaarts trendkanaal, maar verliet deze begin dit jaar aan de bovenkant om in een hoger tempo door te stomen tot de...
26 maart 2015 - De bedrijvigheid in de Amerikaanse dienstensector is in maart in een beduidend hoger tempo gegroeid dan in de maand februari. Dit bleek donderdag uit de voorlopige inkoopmanagersindex van Markit Economics.
De inkoopmanagersindex voor de dienstensector kwam uit op 58,6. In februari noteerde...
26 maart 2015 - De tijd voor de Federal Reserve is aangebroken om het monetair beleid te normaliseren. Dit schreef persbureau Bloomberg donderdag op basis van uitspraken van James Bullard, president van de Federal Reserve Bank van St. Louis, tijdens een presentatie in het Duitse...
26 maart 2015 - Refresco Gerber zal vrijdag zijn debuut maken op het Damrak, om met de opbrengsten onder meer de schulden terug te brengen.
De Nederlandse bottelaar van sappen en frisdranken Refresco Gerber zal debuteren onder het symbool RFRG. De huidige aandeelhouders - enkele IJslandse investeerders, private equity-partij 31 en de eigenaren van het overgenomen Gerber - willen 40 tot 50 procent van hun belang naar de beurs brengen.
Met de beursgang wil de maker van onder meer Wicky de schuld terugbrengen, kapitaal terug laten vloeien naar de bestaande aandeelhouders en op termijn uitbreiden in de versnipperde markt voor bottelaars. CEO Hans Roelofs zei eerder tegenover ABM Financial dat Europa "veel" groeikansen biedt. Een sprong naar Amerika voorziet de bestuursvoorzitter op de korte termijn niet.
26 maart 2015 - Siemens heeft met een spooropdracht in het Duitse Rührgebied de grootste Duitse spooropdracht in het bestaan van het bedrijf binnengehaald. Dit meldde het Duitse technische conglomeraat donderdag.
Als onderdeel van de Rhine-Ruhr express gaat Siemens 82 elektrische treinen van het type Desiro...
26 maart 2015 - De Amerikaanse beurzen stevenen donderdag af op een lagere van start nadat de beurzen woensdag al forse verliezen leden uit vrees voor een vroege renteverhoging.
Futures op de Dow Jones index en S&P 500 index noteerden rond de klok van twee uur 0,7 procent lager. De futures voor de Nasdaq wezen zelfs op een 1,0 procent lagere opening. Eerder noteerden de futures nog krap een procent lager. De euro/dollar noteerde 0,4 procent hoger op 1,1017.
Ten grondslag aan het negatieve sentiment ligt "reuring in het Midden Oosten" en "renteangst in Amerika", zo stelde Ed Manie van Mijn-Effecten. Saudi-Arabië deed volgens nieuwsmedia een luchtaanval op Jemen. De olieprijzen stegen ruim drie procent uit angst dat het conflict onder meer kan leiden tot een onderbreking van een deel van olietoevoer uit het Midden Oosten.
Woensdag halverwege de handelsdag liet de president van Atlanta Fed-voorzitter Dennis Lockhart in een toespraak weten dat op zijn laatst de rente per september dit jaar wordt verhoogd.
Donderdag voorbeurs kregen beleggers nieuws over de arbeidsmarkt te verwerken in de vorm van wekelijkse steunaanvragen. Het aantal aanvragen daalden met 9.000 tot 282.000.
Later vandaag staat nog de voorlopige inkoopmanagersindex voor de dienstensector geagendeerd. Voor vrijdag volgen nog de nieuwste groeiramingen voor de Amerikaanse economie, samen met het consumentenvertrouwen gemeten door de Universiteit van Michigan.
26 maart 2015 - Eerste steunaanvragen in de Verenigde Staten zijn in de week eindigend op 21 maart met 9.000 gedaald tot 282.000. Dit meldde het ministerie van Arbeid donderdag.
Het cijfer van vorige week bleef ongewijzigd met 291.000.
Het vierwekelijks voortschrijdende gemiddelde voor de eerste steunaanvragen,...
26 maart 2015 - Het bestuur van Imtech heeft een fors aantal eigen aandelen ingekocht. Dit bleek uit een melding in het kader van de Wet op het financieel toezicht, gedateerd op 25 maart 2015.
CEO Gerard van de Aast kocht 19.357 gewone aandelen in voor...
26 maart 2015 - Whirlpool Corporation heeft een contract getekend met de Amerikaanse huizenbouwer Dan Ryan Builders als exclusieve leverancier van huishoudelijke apparatuur in nieuwbouwhuizen. Dit maakte de Amerikaanse witgoedproducent donderdag voorbeurs bekend zonder financiële details vrij te geven.
Onder het driejarige contract, dat op 1...