16 april 2015 - Eerste steunaanvragen in de Verenigde Staten zijn in de week eindigend op 11 april met 12.000 gestegen tot 294.000. Dit meldde het ministerie van Arbeid donderdag.
Het cijfer van vorige week werd aangepast van 281.000 naar 282.000.
Het vierwekelijks voortschrijdende gemiddelde voor de...
16 april 2015 - Citigroup heeft in de eerste maanden van 2015 de omzet zien terugvallen, maar wist desondanks flink meer winst te maken. Dit bleek donderdag voorbeurs uit de kwartaalcijfers van de Amerikaanse bank.
CEO Michael Corbat stelde in een toelichting op de cijfers dat...
16 april 2015 - Goldman Sachs heeft in de eerste maanden van 2015 zowel de omzet als de winst flink zien stijgen. Dit bleek donderdag voorbeurs uit de kwartaalcijfers van de Amerikaanse zakenbank.
CEO Lloyd Blankfein zei in een toelichting op de cijfers vertrouwen te blijven...
16 april 2015 - Goldman Sachs heeft het koersdoel voor ArcelorMittal verlaagd van 8,00 euro naar 7,30 euro en hield daarbij vast aan de verkoopaanbeveling voor het fonds. Dit schreven analisten van de Amerikaanse zakenbank donderdag in een rapport over de staalreus.
Analisten van Goldman Sachs...
15 april 2015 - Galapagos wil aandelen uitgeven in Amerika en heeft daarom een registratiedocument bij beurswaakhond U.S. Securities and Exchange Commission ingediend. Dit maakte het biotechbedrijf woensdag nabeurs bekend.
Galapagos wil de nieuwe aandelen, zogenoemde American Depositary Shares, noteren aan Nasdaq.
Als deel van de voorgenomen...
15 april 2015 - Netflix is in de eerste maanden van 2015 verder gegroeid, maar zag de winst wel onder druk staan. Dit maakte de Amerikaanse videodienst woensdag nabeurs bekend met de cijfers over het eerste kwartaal.
In een toelichting op de cijfers gaf Netflix aan...
15 april 2015 - Fondsen uit de AEX met een notering op Wall Street zijn woensdag gemengd gesloten ten opzichte van de slotkoersen op het Damrak.
Aegon (+0,1%) ArcelorMittal (+1,1%) ASML (–1,5%) ING Groep (-0,3%) Philips (+0,1%) Reed Elsevier (-0,3%) Royal Dutch Shell (+0,6%) Unilever (-0,4%)
Op...
15 april 2015 - Wall Street is woensdag hoger gesloten nadat bedrijfscijfers goed werden ontvangen en de olieprijs fors steeg.
De Dow Jones index won 0,4 procent op 18.111,67 punten, waar de breder samengestelde S&P 500 een half procent bijschreef tot 2.106,50 punten. De Nasdaq sloot op 5.011,02 punten, een dagwinst van 0,7 procent.
Beleggers putten woensdag onder meer kracht uit de meevallende bedrijfscijfers, terwijl ze juist de tegenvallende macro-economische cijfers van zich afschudde. Zo daalde de Empire State index van 6,9 in maart naar 1,2 negatief in april.
Verder had de markt vandaag aandacht voor de centrale banken. Beleggers kregen inzicht in het Beige Book van de Federal Reserve. Hierin liet de Amerikaanse centrale bank weten dat de Amerikaanse economie in de afgelopen weken in een "matig tot bescheiden" tempo groeide, maar de lage olieprijzen zorgen voor de nodige problemen. Zo vonden als gevolg van de lage olieprijs in meerdere regio’s ontslagen plaats. Tegenover de mindere punten stond volgens de Fed dat de detailhandelsverkopen in de meeste regio’s stegen en de huizenmarkt en de arbeidsmarkt stabiel waren of verbeterden.
In Europa besloot de ECB om het belangrijkste rentetarief ongewijzigd te laten staan op 0,05 procent en in een toelichting liet voorzitter Mario Draghi weten tevreden te zijn over de eerste weken van het opkoopprogramma. Daarbij is er volgens Draghi "duidelijk bewijs" dat de maatregelen die de centrale bank trof effectief zijn.
15 april 2015 - Wall Street stevent woensdag af op een hoger slot nadat bedrijfscijfers goed werden ontvangen en de olieprijs fors steeg.
Kort voor het slot noteerde de Dow Jones index een half procent hoger, net zoals de breder samengestelde S&P 500. De Nasdaq stond op een winst van 0,8 procent. De euro/dollar noteerde woensdag ruim 0,2 procent hoger rond het niveau van 1,0676, terwijl de olieprijzen met bijna vijf procent stegen.
Beleggers putten woensdag onder meer kracht uit de meevallende bedrijfscijfers, terwijl ze juist de tegenvallende macro-economische cijfers van zich afschudde. Zo daalde de Empire State index van 6,9 in maart naar 1,2 negatief in april.
Verder had de markt vandaag aandacht voor de centrale banken. Beleggers kregen inzicht in het Beige Book van de Federal Reserve. Hierin liet de Amerikaanse centrale bank weten dat de Amerikaanse economie in de afgelopen weken in een "matig tot bescheiden" tempo groeide, maar de lage olieprijzen zorgen voor de nodige problemen. Zo vonden als gevolg van de lage olieprijs in meerdere regio’s ontslagen plaats.
In Europa besloot de ECB om het belangrijkste rentetarief ongewijzigd te laten staan op 0,05 procent en in een toelichting liet voorzitter Mario Draghi weten tevreden te zijn over de eerste weken van het opkoopprogramma. Daarbij is er volgens Draghi "duidelijk bewijs" dat de maatregelen die de centrale bank trof effectief zijn.
15 april 2015 - De Federal Reserve riskeert met het uitstellen van het verhogen van de rente de kans op een nieuwe zeepbel. Dit stelde voorzitter James Bullard van de St. Louis Fed woensdag tijdens een speech.
"Een risico van de rente te lang rond de...
15 april 2015 - De Amerikaanse economie groeide in de afgelopen weken in een "matig tot bescheiden" tempo, maar de lage olieprijzen zorgen voor de nodige problemen. Dit bleek woensdagavond uit het Beige Book van de Federal Reserve, dat gebaseerd is op data verzameld tussen...
15 april 2015 - Aandeelhouders van KPN hebben ingestemd met alle agendapunten op de jaarvergadering. Dit bleek woensdag na afloop van de bijeenkomst.
Jolande Sap en Peter Hartman werden benoemd tot commissaris van het telecombedrijf. Ook werd het dividendvoorstel over 2014 van 0,07 euro per aandeel...
15 april 2015 - Europese beurzen zijn woensdag hoger gesloten zonder dat de Europese Centrale Bank voor veel inspiratie zorgde. De AEX sloot 0,3 procent hoger op 507,43 punten. Ook de andere Europese beurzen schreven soortgelijke winsten bij.
Volgens marktanalisten van KBC herstelden Europese aandelen vandaag van de dip dinsdag, gesteund door beter dan verwachte bedrijfscijfers. Handelaar Frank Bonsee van ABN AMRO noemde het optreden van voorzitter Mario Draghi van de ECB een "saaie bedoening". Het spannendste was volgens de handelaar de demonstrante die de speech van de centraal bankier verstoorde.
De ECB besloot woensdag om het belangrijkste rentetarief ongewijzigd te laten staan op 0,05 procent. In een toelichting op het besluit liet voorzitter Draghi weten tevreden te zijn over de eerste weken van het opkoopprogramma ter waarde van 60 miljard euro per maand. Daarbij is er volgens Draghi "duidelijk bewijs" dat de maatregelen die de centrale bank trof effectief zijn.
De euro/dollar werd tegen het einde van de handelsdag verhandeld op 1,0601.
15 april 2015 - Aandeelhouders van Heijmans hebben ingestemd met het passeren van het dividend over 2014. Dit bleek woensdag na afloop van de jaarvergadering van de bouwer.
Verder gingen aandeelhouders akkoord met de benoeming van Sjoerd Vollebregt en de herbenoeming van Sjoerd van Keulen als...