3 mei 2015 - Het enthousiasme van beursexperts voor mei is heel voorzichtig teruggekeerd. Dit bleek uit de maandelijkse enquête van Actiam onder beursexperts.
Onder de experts is 43 procent optimistisch gestemd voor deze maand, tegenover 34 procent pessimistisch.
De optimisten houden zich volgens fondsmanager Corne van Zeijl, verantwoordelijk voor de maandelijkse enquête, vooral vast aan het feit dat er geen alternatief is voor beleggen vanwege de lage rente (TINA). Ook werden de goede bedrijfscijfers als reden aangevoerd door de optimisten.
De pessimisten vrezen volgens Van Zeijl de draai in de dollar en de rente.
2 mei 2015 - Berkshire Hathaway heeft in de eerste maanden van 2015 de winst stevig zien oplopen. Dit bleek uit de kwartaalcijfers van het door Warren Buffett aangestuurde Amerikaanse investeringsvehikel.
In het eerste kwartaal bedroeg de nettowinst 5,2 miljard dollar, flink meer dan de 4,7...
2 mei 2015 - Een grote consolidatiegolf in de Europese telecomsector is aanstaande. Dit voorziet CEO Eelco Blok van KPN, zo blijkt zaterdag uit een interview van Het Financieele Dagblad met de topman.
"Schaal is op termijn een belangrijke factor in deze industrie", stelde Blok, die...
2 mei 2015 - JPMorgan Chase & Co heeft een groter belang in ASM International gemeld. Dit bleek uit een melding in het kader van de Wet op het financieel toezicht, gedateerd op 29 april 2015.
JPMorgan meldde een kapitaalbelang van 10,07 procent met een stemrecht van eveneens 10,07 procent.
Op 14 april dit jaar had JPMorgan nog slechts een kapitaalbelang van 8,56 procent met een dito stemrecht in ASMI.
2 mei 2015 - SNS Reaal Groep heeft een kleiner belang in Van Lanschot gemeld. Dit bleek uit een melding in het kader van de Wet op het financieel toezicht, gedateerd op 30 april 2015.
SNS Reaal meldde een kapitaalbelang van 2,43 procent met een stemrecht van eveneens 2,43 procent.
Op 1 november 2006 had SNS Reaal nog een kapitaalbelang van 7,43 procent met een dito stemrecht in Van Lanschot.
2 mei 2015 - JP Morgan Asset Management Holdings heeft een kleiner belang in BE Semiconductor Industries gemeld. Dit bleek uit een melding in het kader van de Wet op het financieel toezicht, gedateerd op 30 april 2015.
JPMorgan meldde een kapitaalbelang van 2,96 procent met een stemrecht van eveneens 2,96 procent.
Op 21 april dit jaar meldde JPMorgan nog een kapitaalbelang van 3,25 procent met een dito stemrecht.
1 mei 2015 - AEX fondsen met een notering op Wall Street zijn vrijdag overwegend hoger gesloten dan in Amsterdam met ArcelorMittal als uitschieter. Aegon (0,4%) ArcelorMittal (1,1%) ASML (-0,1%) ING Groep (0,4%) Philips (0,1%) Reed Elsevier (0,1%) Royal Dutch Shell (-0,1%) Unilever (-0,3%)
...
1 mei 2015 - Wall Street sloot vrijdag fors hoger na twee verliesdagen op rij. Beleggers reageerden onder meer positief op een stijging van het consumentenvertrouwen. De S&P 500 index won 1,1 procent hoger op 2.108,25 punten en de Dow Jones index steeg 1,0 procent naar 18.022,85 punten. De Nasdaq tekende voor de grootste winst met 1,3 procent op 4.996,76 punten, gedreven door forse winsten voor onder meer Apple. Het consumentenvertrouwen steeg van 93,0 in maart naar 95,9 in april Daarmee was het cijfer voor april gelijk aan de voorlopige raming en de vertrouwensindex noteerde op het op een na hoogste niveau sinds 2007. Daarnaast bleef de groei in de Amerikaanse industrie in april op peil, terwijl de bouwuitgaven juist een daling lieten zien. De Amerikaanse autoproducenten Chrysler (-2,1%), Ford (-0,1%) en General Motors (+0,7%) rapporteerden een stijging van de verkopen op de eigen thuismarkt afgelopen maand op jaarbasis van respectievelijk 6 procent, 6 procent en 5 procent. Voor Ford was sprake van de beste maand april in negen jaar tijd.
1 mei 2015 - Wall Street noteerde vrijdag ruim een half uur voor het slot fors hoger na twee verliesdagen op rij. Beleggers reageerden onder meer positief op een stijging van het consumentenvertrouwen. De S&P 500 index noteerde 1,0 procent hoger op 2.105,82 punten en de Dow Jones index steeg 0,9 procent naar 18.008,49 punten. De Nasdaq tekende voor de grootste winst met 1,1 procent op 4.996,76 punten, gedreven door forse winsten voor onder meer Apple. Het consumentenvertrouwen steeg van 93,0 in maart naar 95,9 in april Daarmee was het cijfer voor april gelijk aan de voorlopige raming en de vertrouwensindex noteerde daarmee op het op een na hoogste niveau sinds 2007. Daarnaast bleef de groei in de Amerikaanse industrie in april op peil terwijl de bouwuitgaven juist een daling lieten zien. De Amerikaanse autoproducenten Chrysler (-2,1%), Ford (-0,1%) en General Motors (+0,7%) rapporteerden een stijging van de verkopen op de eigen thuismarkt afgelopen maand op jaarbasis van respectievelijk 6 procent, 6 procent en 5 procent. Voor Ford was sprake van de beste maand april in negen jaar tijd.
1 mei 2015 - Lavide heeft in 2014 een verlies geleden van 173.000 euro na de verwerking van de rechtszaak met Mieger Adviesbureau. Dit maakte de lege beurshuls vrijdag bekend.
De kosten voor de afwikkeling van de rechtszaak met Mieger Adviesbureau ter waarde van 175.000 euro...
1 mei 2015 - Het technische beeld van de AEX is afgelopen week verder verslechterd. De AEX Trend Index eindigde op 84 procent, tegenover 88 procent een week eerder. De hoofdgraadmeter daalde afgelopen week 3,2 procent naar 487,85 punten.
Een indexstand van 84 procent betekent dat 21 van de 25 fondsen uit de AEX boven het 40-weeks voortschrijdend gemiddelde VG(40) bewogen. Royal Dutch Shell, ArcelorMittal, Delta Lloyd en OCI noteerden onder het VG(40).
Altice kende nog altijd het beste technische plaatje met een notering van ruim 42 procent boven het VG(40), gevolgd door TNT Express met bijna 34 procent.
1 mei 2015 - De Amerikaanse autofabrikanten Chrysler, Ford en General Motors hebben in april op de eigen thuismarkt meer weten te verkopen. Dit bleek vrijdag uit de verkoopcijfers van de drie fabrikanten.
Chrysler, tegenwoordig Fiat Chrysler Automobiles, verkocht afgelopen maand 6 procent meer auto's op...
1 mei 2015 - Het vertrouwen onder Amerikaanse consumenten in de economie is in april gestegen. Dit bleek vrijdag uit definitieve cijfers van Thomson Reuters en de Universiteit van Michigan, aldus Amerikaanse media.
De vertrouwensindex steeg van 93,0 in maart naar 95,9 in april. Daarmee was...