11 januari 2013 - Een projectontwikkelaar heeft bij het hof in de Spaanse stad Murcia een schadeclaim van meer dan 400 miljoen euro ingediend tegen SNS Reaal. De projectontwikkelaar, Ronald Ras, houdt SNS Reaal verantwoordelijk voor het falen van zijn golfresort, dat nu in handen...
11 januari 2013 - Het Damrak opent vanochtend naar verwachting licht hoger voorafgaand aan de voortzetting van het cijferseizoen vanmiddag door de Amerikaanse grootbank Wells Fargo.
Futures voor de AEX wijzen op een openingswinst van 0,2 procent. De AEX heeft deze week lichte winsten geboekt nadat overwegend meevallende kwartaalcijfers van aluminiumproducent Alcoa beleggers een hart onder de riem staken voor het cijferseizoen, dat komende week echt op gang komt.
Op Wall Street sloot de S&P 500 op donderdag op de hoogste stand in vijf jaar tijd nadat cijfers voor de Chinese buitenlandse handel voor december wezen op aantrekkende groei van 's werelds tweede economie.
Vanochtend bleek echter dat de Chinese inflatie in december veel sterker dan verwacht aantrok naar 2,5 procent, wat speculatie aanwakkerde dat Beijing meer geneigd is het economische beleid te verkrappen. De beurs van Shanghai verliest daardoor kort voor sluit 1,8 procent.
In Tokio steeg de Nikkei juist 1,4 procent naar 10.801,57 punten nadat de nieuwe regering van premier Shinzo Abe een stimuleringspakket van 20,2 biljoen yen afkondigde. Omgerekend heeft het pakket een omvang van circa 170 miljard euro, gelijk aan 3,7 procent van het Japanse bruto binnenlands product.
Naast Wells Fargo is de beursagenda vandaag aan de lichte kant. Uit de Verenigde Staten komt nog de maandelijkse handelsbalans.
11 januari 2013 - Boskalis heeft 320 miljoen euro opgehaald met de uitgifte van 9,7 miljoen nieuwe aandelen tegen een prijs van 33,00 euro per stuk. Dit maakte de baggeraar voorbeurs bekend, nadat het donderdag de emissie al aankondigde.
Van de nieuwe aandelen werden er 4,8...
11 januari 2013 - Bestuursvoorzitter Truls Velgaard van Wegener zal medio 2013 zijn functie neerleggen. Volgens Wegener staat Velgaards besluit los van overnamegesprekken die het mediabedrijf aan het voeren is.
“Toen wij in november 2010 met de heer Velgaard overeenkwamen dat hij voorzitter van de Raad...
11 januari 2013 - Reed Elsevier is van plan divisie Reed Business Information Australia bijna in zijn geheel aan Catalyst Investment Managers te verkopen. Dat maakt de uitgever vandaag bekend.
Reed Elsevier verkoopt het onderdeel omdat het bedrijf zich wil richten op betaalde content en data...
11 januari 2013 - De Japanse economie kan een stimuleringspakket ter waarde van in totaal 20,2 biljoen yen, omgerekend circa 170 miljard euro, tegemoet zien. Dit maakte de nieuwe minister-president Shinzo Abe vrijdag bekend, aldus Japanse media.
Met het pakket wil Abe 600.000 nieuwe arbeidsplaatsen creëren...
11 januari 2013 - Een projectontwikkelaar heeft bij het hof in de Spaanse stad Murcia een schadeclaim van meer dan 400 miljoen euro ingediend tegen SNS Reaal. De projectontwikkelaar, Ronald Ras, houdt SNS Reaal verantwoordelijk voor het falen van zijn golfresort, dat nu in handen...
11 januari 2013 - Moody's heeft de rating voor Cyprus verlaagd van B3 naar Caa3. De outlook is negatief, wat betekent dat een nieuwe verlaging van de kredietwaardigheid in de komende maanden kan plaatsvinden.
De verlaging is een reactie op de herkapitalisatie van de Cypriotische bankensector,...
11 januari 2013 - Consumentenprijzen in China zijn in december veel sterker dan verwacht gestegen vanwege hogere voedselprijzen, blijkt uit cijfers van de Chinese overheid.
Van november op december stegen de consumentenprijzen met 0,8 procent.
De jaarlijkse inflatie kwam in december uit op 2,5 procent, het hoogste...
10 januari 2013 - Wall Street is donderdag hoger gesloten na fors meevallende exportcijfers uit China.
De Dow Jones index steeg 0,6 procent tot 13.471,22 punten. Vooral financials waren in trek. Zo was Bank of America met 3,1 procent koerswinst de sterkste stijger binnen de Dow...
10 januari 2013 - President Barack Obama droeg donderdagavond Jacob Lew voor als opvolger van de huidige minister van Financien van Amerika, Timothy Geithner.
Lew was stafchef van het Witte Huis.
Amerika heeft inmiddels het schuldenplafond van 16,4 biljoen dollar bereikt en mogen daarom geen nieuwe schulden...
10 januari 2013 - Dr Reddy's heeft donderdag ruim 1,5 miljoen aandelen Octoplus gekocht. Omgerekend gaat het om 2,9 procent van het totaal aantal uitstaande aandelen Octoplus. Per aandeel betaalde Dr Reddy's 0,52 euro.
Medio december 2012 lanceerde Dr Reddy's het bod van 0,52 euro per...
10 januari 2013 - Unilever heeft Nedap geselecteerd als leverancier van beveiligingsoplossingen. Financiele details van de opdracht werden niet bekend gemaakt.
Nedap levert AEOS voor de beveiliging van 20.000 deuren in meer dan 800 vestigingen van Unilever wereldwijd, inclusief videobewaking.
Door: ABM Financial News. Info@abmfn.nl Hoofdredactie: +31(0)20-737...
10 januari 2013 - De Amsterdamse beurs is donderdag met een kleine plus gesloten nadat de eerder opgebouwde winst grotendeels werd prijsgegeven na teleurstelling over Amerikaanse macrodata.
De AEX won 0,2 procent op 350,69 punten. Intradag kwam de hoofdindex nog uit op 352,33 punten, grofweg een half punt boven het hoogste slot van dit jaar.
Volgens Koen Bender van Mercurius Vermogensbeheer gebeurde er op indexniveau "weinig", maar vielen verschillende fondsen op door stevige koersuitslagen. De vermogensbeheerder wees verder op macrodata uit Amerika die beleggers wat tegenvielen.