17 juni 2013 - Wall Street start de handelsweek die in het teken zal staan van het rentebesluit van de Federal Reserve naar verwachting met winst. Beleggers lijken zich minder zorgen te maken over een afbouw van de stimuleringsmaatregelen door de Fed.
S&P 500, Dow Jones...
17 juni 2013 - De Implied Volatility Index (IVIx) van de AEX noteerde maandag bij een stand van zo'n 353 punten op 15,6 procent. De volatiliteit is daarmee ruim 6 procent lager op weekbasis.
De Implied Volatility Index Percentiel noteert op 55 procent. Dit betekent dat...
17 juni 2013 - De marktomstandigheden voor de industrie in de Amerikaanse deelstaat New York zijn in juni verbeterd. Dit blijkt uit de New York Fed index, alom bekend als de Empire State index.
De index voor de huidige marktomstandigheden steeg van -1,4 in mei naar...
17 juni 2013 - Philips zal tijdens de capital markets day in september waarschijnlijk geen hogere doelstellingen bekendmaken, concluderen analisten bij JPMorgan Cazenove naar aanleiding van een broker conferentie georganiseerd voor 28 Europese kapitaalgoederenproducenten.
“Philips zei dat men niet te veel nadruk zou moeten leggen op...
17 juni 2013 - Philips zal tijdens de capital markets day in september waarschijnlijk geen hogere doelstellingen bekendmaken, concluderen analisten bij JPMorgan Cazenove naar aanleiding van een broker conferentie georganiseerd voor 28 Europese kapitaalgoederenproducenten.
“Philips zei dat men niet te veel nadruk zou moeten leggen op...
16 juni 2013 - De beursgenoteerde ondernemingen DPA Group en ICT Automatisering zijn fusiebesprekingen gestart. Dit maakte DPA Group zondagavond bekend, dat meent dat de combinatie leidt tot één van de grootste spelers in Nederland op het vlak van specialistische detachering.
De indicatieve ruilverhouding is 13 aandelen DPA Group voor 4 aandelen ICT Automatisering. Op basis van de slotkoersen van afgelopen vrijdag betekent dit dat aandeelhouders van ICT een premie van circa 29 procent tegemoet kunnen zien.
Het bestuur van ICT heeft DPA laten weten dit bod te willen bestuderen.
DPA meldde daarnaast reeds een belang van 20,4 procent te hebben opgebouwd in ICT. De aandelen werden gekocht van ICT-grootaandeelhouders Optiverder en Project Holland Deelnemingen.
Deze laatste grootaandeelhouder houdt tevens een belang in DPA. Volgens het register van de Autoriteit Financiële Markten betrof de laatste melding nipt meer dan 16 procent.
16 juni 2013 - Na de vierde verliesweek op rij op het Damrak, wachten beleggers deze week vooral op het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve.
De AEX leverde afgelopen week 1,3 procent in op net geen 348 punten. Beleggers maken zich grote zorgen over een...
15 juni 2013 - ING heeft de Mexicaanse hypotheekactiviteiten verkocht aan Banco Santander.
Hoeveel er gemoeid is met de verkoop van ING Hipotecaria werd niet bekend gemaakt. Wel meldde ING dat de verkoop geen materiële impact heeft op de resultaten.
ING Hipotecaria heeft zo'n 28.000 klanten.
De verkoop...
15 juni 2013 - ING heeft de verkoop van een deel van het belang in Sul América verkocht.
Met de reeds medio mei aangekondigde verkoop van het belang aan International Finance Corporation is een bedrag van omgerekend 140 miljoen euro gemoeid.
Na de verkoop van net geen...
14 juni 2013 - Het Internationaal Monetair Fonds heeft de groeiverwachtingen voor de Amerikaanse economie voor 2014 verlaagd.
Vanwege de impact van de automatische bezuinigingen, sequester, rekent het IMF nu op een groei van 2,7 procent. Eerder ging het Fonds nog uit van een groei van...
14 juni 2013 - Het technische beeld van de AEX is in de afgelopen week verder verslechterd. De AEX Trend Index noteerde op het weekslot op 56 procent tegenover 60 procent vorige week en 64 procent de week daarvoor.
Een indexstand van 56 procent betekent dat 14 van de 25 fondsen uit de AEX boven hun 40 weeks voortschrijdend gemiddelde VG(40) bewegen.
De AEX sloot de week af op 348 punten en boekte een weekverlies van 1,3 procent. Al vier weken op rij sluit de Amsterdamse hoofdgraadmeter nu lager.
Heineken was het fonds dat onder het VG(40) schoot. Noteerde het fonds vorige week nog bijna 2 procent boven het VG(40), deze week was dit juist 2 procent daaronder.
Het technische plaatje van SBM Offshore zag er afgelopen week met bijna 23 procent boven het VG(40) opnieuw het beste uit.
Onderin was het Imtech met het slechtste technische plaatje. Imtech noteerde 43 procent onder het VG(40). Een week eerder was dit nog 37 procent. Vooral vandaag leverde het fonds flink in nadat een hedgefonds met een shortpositie een koers van 3 euro indiceerde voor de technische dienstverlener.
14 juni 2013 - De Amsterdamse beurs is vrijdag licht hoger gesloten waarbij zwaargewichten Royal Dutch Shell en Unilever op de index drukten.
De door de hoofdgraadmeter opgebouwde winst smolt als sneeuw voor de zon nadat vanmiddag uit Amerika een teleurstellende ontwikkeling van het consumentenvertrouwen bekend werd gemaakt.
De AEX won uiteindelijk 0,2 procent op 347,98 punten. Daarmee werd er op weekbasis wel verlies geleden, van zo'n 1,3 procent.
De andere Europese beurzen sloten vrijdag eveneens hoger. De Franse beurs won 0,2 procent en de Duitse beurs koerste 0,4 procent hoger.
Het optimisme vanochtend op de Europese beursvloeren was te danken aan berichtgeving dat de Federal Reserve niet abrupt de kwantitatieve versoepeling zal verminderen.
Volgens handelaar Michael Jabroer van Mijn-Effecten "wint de rationaliteit het van de emotie op de beurs". Jabroer wees op de kortstondige daling donderdag bij opening na de koersval in Japan.
"Hoge verkoopomzetten bleven uit waarna de beurs kon herstellen", aldus de handelaar, die voor de korte termijn vast gestemd is.
14 juni 2013 - Imtech komt "op korte termijn" met de definitieve cijfers over 2012. Dit zegt een woordvoerder van Imtech tegenover ABM Financial News.
Er wordt volgens de woordvoerder hard gewerkt aan alle zaken die Imtech naar buiten wil brengen. Naast de jaarcijfers zijn dit...
14 juni 2013 - Nederland ––:–– Veiling schatkistpapier (Nederland) ––:–– Uitslag bod Aspen Group op obligaties Habas, grootaandeelhouder in NSI (zondag) Europa 09:00 Export diensten - Eerste kwartaal (Spanje), 10:00 Buitenlandse handel - April (Italië) 11:00 ...