25 november 2013 - Wall Street zet de opwaartse trend door en lijkt er op gebrand nieuwe records in de boeken te zetten nadat de S&P500 Index vrijdag voor het eerste in geschiedenis de 1.800 puntengrens doorbrak
Futures op de hoofdindexen van Wall Street noteren ruim een half uur voor opening bijna een half procent hoger.
Beleggers moeten het doen zonder veel impulsen. Voor vanmiddag staan louter nog de aanstaande huizenverkopen op de agenda.
Het voorlopige akkoord met Iran over het nucleaire programma van het Arabische land wordt internationaal goed opgepakt. Wel moet de olieprijs terrein prijsgeven.
Verder is het een korte beursweek. Donderdag houdt Wall Street de deuren gesloten vanwege Thanksgiving en vrijdag gaan de deuren eerder dicht vanwege Black Friday, de start van het feestseizoen.
Het aandeel Wal-Mart kan in beweging komen nadat 's werelds bekendste grootgrutter bekendmaakte dat CEO Mike Duke wordt opgevolgd door Doug McMillon.
25 november 2013 - Wereldhave wil tot 220 miljoen euro ophalen met de uitgifte van nieuwe obligaties. Dit maakte het vastgoedfonds maandag bekend.
Met het opgehaalde kapitaal wil Wereldhave vervolgens oudere obligaties terugkopen.
Wereldhave geeft een vijfjarige obligatielening uit met een vaste coupon van 0,875 tot 1,375...
25 november 2013 - Spanje en Italië staan in de belangstelling van private equity. Dit schrijft The Wall Street Journal.
Tenminste 15 private equity huizen zouden volgens het Amerikaanse zakenblad fondsen optuigen om bedrijven in de twee landen op te kopen.
De fondsen kijken vooral naar bedrijven...
25 november 2013 - De Implied Volatility Index (IVIx) van de AEX noteerde maandag bij de lunch bij een jaarrecordstand van circa 398 punten op 11,3 procent. De volatiliteit is daarmee nipt geen procent lager dan vorige week.
De Implied Volatility Index Percentiel noteerde opnieuw op...
25 november 2013 - Het beursklimaat verbetert en dit uit zich in meer activiteiten door private equity. Dit zei analist Nico van Geest van Keijser Capital voor de camera van ABM Financial News.
"Als private equity zich roert, betekent dat vaak ook dat het beursklimaat verbetert...
25 november 2013 - De AEX stevent maandag zonder echte impulsen af op een nieuw jaarrecord. De Amsterdamse graadmeter noteerde 0,6 procent hoger op 398,18 punten, boven het jaarrecord van 369,98 punten.
Opportunisme viert hoogtij”, aldus handelaar Michael Jabroer van Mijn-Effecten, die de eerstvolgende weerstand voor de AEX op 420 punten ziet. Steun heeft de AEX volgens Jabroer op 385 punten. “Ik denk evenwel eerder dat we de weerstand gaan testen dan de steun gaan opzoeken”, aldus de positief gestemde handelaar, die voor het jaareinde mikt op een slotstand van 415 punten.
Goede macrocijfers of positieve toespraken kunnen volgens de de handelaar de aanjager zijn voor hogere koersen.
Vandaag staat alleen nog de aanstaande huizenverkopen uit Amerika geagendeerd.
25 november 2013 - Royal Dutch Shell blijft dit jaar ver achter op de koersontwikkeling van de AEX index. Maandag is Shell een van de weinige dalers onder de hoofdfondsen door een dalende olieprijs.
Uit een vergelijking van het koersverloop van de index en diens...
25 november 2013 - Het aantal Nederlandse hedgefondsen is in het derde kwartaal gedaald. Dit blijkt uit cijfers van De Nederlandsche Bank.
Het aantal fondsen daalde volgens DNB met 7 naar 97 en het beheerd vermogen nam af met net geen 3 procent op kwartaalbasis tot...
25 november 2013 - Het wereldhandelsvolume is in september gegroeid, zo blijkt uit cijfers van Centraal Planbureau (CPB).
Het wereldhandelsvolume steeg in september met 0,8 procent na juist een daling van 0,9 procent in de voorgaande maand.
Volgens het Centraal Planbureau nam vooral de import door opkomende...
25 november 2013 - De AEX index noteert maandagochtend op de hoogste stand sinds september 2008: het niveau vlak voor het instorten van Lehman Brothers en de start van de financiële crisis. De opwaartse beweging kent echter weinig tempo.
Op 22 oktober doorbrak de index...
23 november 2013 - Wall Street heeft vrijdag opnieuw records gebroken. Voor het eerste in de geschiedenis koerste de S&P500 Index boven de 1.800 punten en sloot de week af op 1.804,76 punten.
De Dow Jones Index won vrijdag 0,3 procent en eindigde op 16.06,77 punten....
23 november 2013 - De AEX heeft deze week meermaals een aanval richting de 400 punten gedaan, maar was hierin niet succesvol.
Voorafgaand aan de week waren beursexperts over een brede linie 'vast' gestemd en noemden het een kwestie van tijd voordat de 400 punten een...
23 november 2013 - BNP Paribas Investment Partners SA heeft een kleiner belang in NSI gemeld. Dat blijkt uit een melding in het kader van de Wet op het financieel toezicht, gedateerd op 20 november 2013.
BNP Paribas meldde een kapitaalbelang van 2,93 procent bij een stemrecht van 3,13 procent.
Op 17 oktober dit jaar meldde Norges Bank nog een kapitaalbelang van 3,03 procent met een zelfde stemrecht.
22 november 2013 - Het technische beeld van de AEX is in de afgelopen week niet veranderd. De AEX Trend Index noteerde op het weekslot opnieuw op 84 procent.
Een indexstand van 84 procent betekent dat 21 van de 25 fondsen uit de AEX boven het 40 weeks voortschrijdend gemiddelde VG(40) bewegen. De AEX sloot de week af op net geen 396 punten, een punt meer dan vorige week.
Met een stand van 84 procent nadert de ATI de recordstand van 88 procent uit februari 2011. Op dat moment stond de AEX op 374 punten.
PostNL blijft het fonds met het meest positieve technische plaatje. Het aandeel noteert inmiddels 70 procent boven het VG(40). Dat is wel 3 procentpunt minder dan een week eerder. Imtech is nog altijd het fonds dat het verst onder het VG(40) handelt met 24 procent.