17 februari 2014 - HES Beheer heeft over het vierde kwartaal een hoger dan verwachte winst geboekt, wat duidt op een erg sterk kwartaal. Dat schreef analist Martijn den Drijver van SNS Securities maandag in een note.
Met name de overslag van ijzererts steeg volgens de...
17 februari 2014 - De valutacrisis die zich in een aantal opkomende markten voordoet, is niet gevaarlijk genoeg om het gehele financiële systeem te infecteren. Dit zei topman Douglas Hodge van PIMCO, 's werelds grootste obligatiebelegger, tegenover de Britse krant The Telegraph.
Hoewel een aantal landen...
17 februari 2014 - De Amsterdamse beurs is maandag in het groen van start gegaan. De AEX won bij opening krap een punt. In de AEX kleurden een meerderheid van de fondsen groen maar de mutaties bleven beperkt. De grootste stijger was Heineken...
16 februari 2014 - A.S.Z. Holding heeft een kleiner belang in Holland Colours gemeld. Dit blijkt uit een melding in het kader van de Wet op het financieel toezicht, gedateerd op 14 februari 2014.
A.S.Z. meldde een kapitaalbelang van 4,74 procent bij eenzelfde stemrecht.
Op 1 november 2006 meldde A.S.Z. nog een kapitaalbelang van 6,74 procent bij een dito stemrecht.
16 februari 2014 - Mackenzie Financial Corporation heeft een kleiner belang in PostNL gemeld. Dit blijkt uit een melding in het kader van de Wet op het financieel toezicht, gedateerd op 12 februari 2014.
Mackenzie meldde een kapitaalbelang van 4,06 procent bij een stemrecht van 4,76 procent.
Op 6 november 2013 meldde Mackenzie nog een kapitaalbelang van 7,98 procent bij een stemrecht van 9,38 procent.
16 februari 2014 - CBRE Clarion Securities heeft een kleiner belang in Eurocommercial Properties gemeld. Dit blijkt uit een melding in het kader van de Wet op het financieel toezicht, gedateerd op 4 februari 2014.
CBRE meldde een kapitaalbelang van 4,94 procent bij eenzelfde stemrecht.
Op 8 februari 2013 meldde CBRE nog een kapitaalbelang van 5,03 procent bij een dito stemrecht.
16 februari 2014 - Norges Bank heeft een kleiner belang in Nutreco gemeld. Dit blijkt uit een melding in het kader van de Wet op het financieel toezicht, gedateerd op 13 februari 2014.
Norges Bank meldde een kapitaalbelang van 2,93 procent bij eenzelfde stemrecht.
Op 22 januari dit jaar meldde Norges Bank nog een kapitaalbelang van 3,04 procent bij een dito stemrecht.
16 februari 2014 - Norges Bank heeft een kleiner belang in BinckBank gemeld. Dit blijkt uit een melding in het kader van de Wet op het financieel toezicht, gedateerd op 13 februari 2014.
Norges Bank meldde een kapitaalbelang van 2,98 procent bij eenzelfde stemrecht.
Op 31 december vorig jaar meldde Norges Bank nog een kapitaalbelang van 3,40 procent bij een dito stemrecht.
16 februari 2014 - De Amsterdamse beurs maakt zich op voor een week vol met bedrijfscijfers, die de AEX mogelijk door de 400 punten heen helpen.
De AEX sloot de week zo'n 2,5 procent hoger af op 398,95 punten. Vrijdag werd er intradag nog gepoogd de...
15 februari 2014 - Harmen Sliep is vrijdag per direct afgetreden als bestuursvoorzitter van HES Beheer om persoonlijke redenen. Dit maakte HES nabeurs bekend.
Sliep zal betrokken blijven bij de dagelijkse gang van zaken van HES en de overdracht van zijn taken tot zijn vertrek op...
14 februari 2014 - Unit4 heeft in 2013 de omzet zien stijgen, maar wist dit niet te vertalen in meer winst. Dit bleek vrijdag nabeurs uit de jaarrapportage van Unit4.
De winstdruk is volgens CFO Edwin van Leeuwen tijdelijk, en wordt veroorzaakt door de snelle groei bij Saas and Subscriptions. Dit zorgt voor margedruk. Verder viel volgens de topman ook de verkoop van productlicenties tegen.
De omzet van Unit4 steeg van 470 miljoen in 2012 naar 491 miljoen euro afgelopen jaar. Contracts droeg met 195 miljoen euro het meeste bij, maar de groei was met 42 procent bij SaaS and Subscriptions het hoogst.
Het bedrijfsresultaat (EBITDA) liep met 6 procent op tot 91,4 miljoen euro en onder de streep resulteerde dit in een nettowinst van 14,8 miljoen euro. De winst lag daarmee 37 procent lager dan in 2012.
14 februari 2014 - Het technische beeld van de AEX is in de afgelopen week verbeterd. De AEX Trend Index noteerde op het weekslot op 68 procent tegenover 64 procent een week eerder.
Een indexstand van 68 procent betekende dat 17 van de 25 fondsen uit de AEX boven het 40 weeks voortschrijdend gemiddelde VG(40) bewegen. De AEX sloot de week af op 399 punten, bijna 2,5 procent meer dan vorige week.
PostNL bleef het fonds met het meest positieve technische plaatje. Het aandeel noteert 29 procent boven het VG(40). SBM Offshore bleef het fonds met het technisch minst aantrekkelijke plaatje. De koers van SBM Offshore noteerde vrijdag 19,5 procent onder het VG(40).
In tegenstelling tot vorige week noteerde het vastgoedfonds Unibail-Rodamco inmiddels ook weer boven het VG(40). Corio redde dit net niet en bleef 0,2 procent onder het VG(40).
14 februari 2014 - De Amsterdamse beurs is vrijdag in stijl de week afgesloten. De AEX won een half procent op 398,95 punten en op weekbasis koerste de hoofdgraadmeter bijna 2,5 procent hoger.
Ook elders in Europa vonden de beurzen de weg omhoog, volgens vermogensbeheerder Han Vermeulen van Aberfeld Asset Management doordat de economische groeicijfers uit Nederland en Europa "wellicht wat steun" gaven.
Vanochtend bleek de Nederlandse economie in het vierde kwartaal met maar liefst 0,7 procent gegroeid. Daarmee deed Nederland het beter dan Duitsland en Frankrijk, die een groei van respectievelijk 0,4 en 0,3 procent boekten in de laatste maanden van vorig jaar.
De cijfers uit Amerika, een vlak consumentenvertrouwen en een daling van de industriele productie, noemde Vermeulen tegenvallend. De recente tegenvallende cijfers uit Amerika worden door de markt vooral toegeschreven aan de slechte weersomstandigheden.
Het excuus van de slechte weersomstandigheden veegde beleggingsexpert Karel Mercx van Lynx evenwel van tafel. Volgens Mercx zet het herstel van de Amerikaanse economie niet door en zal dit een correctie van tenminste 10 procent op de aandelenmarkten tot gevolg hebben.
Vermeulen is duidelijk optimistischer gestemd. Met een bomvolle agenda voor komende week kunnen goede bedrijfscijfers volgens de vermogensbeheerder de AEX zonder meer boven de 400 punten tillen.
14 februari 2014 - SnowWorld heeft het eigen vermogen met ruim 6 miljoen euro versterkt. Dit maakte de beursnieuweling vrijdag bekend.
"Dankzij de beursgang is SnowWorld nu beter gefinancierd en heeft het inmiddels goede bekendheid bij het beleggend publiek", aldus CEO Koos Hendriks.
Via een emissie, waarbij...