30 juli 2014 - Aperam heeft de goede resultaten uit het eerste kwartaal een vervolg weten te geven. Dit verwachten analisten gepolst door ABM Financial News nadat de producent van roestvast staal in het eerste kwartaal na lange tijd weer zwarte cijfers schreef dankzij verbeterende...
30 juli 2014 - De Federal Reserve heeft conform verwachting de waarde van maandelijkse obligatie aankopen opnieuw verlaagd. De Amerikaanse centrale bank verlaagde de aankopen met nog eens 10 miljard dollar naar 25 miljard dollar per maand.
Verder liet de Fed de rente onveranderd op het...
30 juli 2014 - De Federal Reserve heeft conform verwachting de waarde van maandelijkse obligatie aankopen opnieuw verlaagd. De Amerikaanse centrale bank verlaagde de aankopen met nog eens 10 miljard dollar naar 25 miljard dollar per maand.
Verder liet de Fed de rente onveranderd op het...
30 juli 2014 - Het Damrak is woensdag vrijwel vlak gesloten, ondanks een flink sterker dan verwachte groei van de Amerikaanse economie.
De AEX sloot 0,2 procent hoger op 407,96 punten. Hiermee presteerde de Amsterdamse beurs iets beter dan de omringende beurzen.
De AEX laat een "twijfelend patroon" zien, aldus technisch analist Edward Loef. Op korte termijn ligt er weerstand op 409 punten volgens Loef die het potentieel van de Amsterdamse hoofdgraadmeter beperkt. De AEX zit volgens de analist in een lange termijn dalende trend met een eerste steun op 405 punten.
Met augustus als traditioneel zwakke maand sloot Loef niet uit dat de AEX in de komende weken door deze de steun zakt.
In Amerika bleek de economie in het tweede kwartaal met maar liefst 4,0 procent gegroeid na een krimp van 2,1 procent in de eerste drie maanden van het jaar. Dit zag er "heel mooi" uit, aldus marktanalist Philip Marey van Rabobank, die voorafgaand aan het cijfer rekening hield met 3,5 procent groei, terwijl de consensus op 3,0 procent lag.
De Amerikaanse economie op stoom leidt volgens Rabobank niet tot fundamentele veranderingen in de visie van de Federal Reserve en zal geen directe aanleiding zijn voor de centrale bank om de rente eerder te verhogen. Vanavond staat de Fed nog op de rol met een rentebesluit. Veel vuurwerk levert dit volgens KBC niet op.
"Op de vorige vergadering gaf Fed-voorzitster [Janet] Yellen het signaal dat de volgende belangrijke afspraak voor na de zomer was", aldus econoom Mathias van der Jeugt van KBC, die rekent op een verdere verlaging van de maandelijkse obligatie aankopen met nog eens 10 miljard dollar.
30 juli 2014 - De koers van ArcelorMittal is uitgebroken in aanloop naar de halfjaarcijfers. Sinds vorig jaar beweegt de staalreus in een trading range met een weerstand op 13 euro en steun op ruim 10,50 euro.
Inmiddels is de koers door de dalende weerstandslijn gebroken...
30 juli 2014 - BE Semiconductor Industries heeft in het tweede kwartaal goed gepresteerd. Dit verwacht analist Peter Olofsen van Kepler Cheuvreux.
"Het tweede kwartaal zal zeer goed zijn, mogelijk beter dan de guidance", aldus de analist.
Besi mikt voor het tweede kwartaal op een omzetstijging van...
30 juli 2014 - Deutsche Bank heeft het koersdoel voor ASML verhoogd van 76,00 naar 81,00 euro bij een onveranderde koopaanbeveling na goed nieuws over de nieuwe technologie Extreme Ultraviolet.
Na een aantal vertragingen bij de ontwikkeling van EUV in de laatste jaren, ligt ASML nu...
30 juli 2014 - Olievoorraden in de Verenigde Staten zijn in de week eindigend op 25 juli gedaald. Dat bleek woensdag uit cijfers van het ministerie van Energie.
Voorraden ruwe olie namen met 3,7 miljoen vaten af tot 367,4 miljoen vaten. Benzinevoorraden groeiden met 0,4 miljoen...
30 juli 2014 - De koers van ASML is woensdagmiddag flink gestegen na een bericht dat de toeleverancier van de halfgeleidersector vooruitgang boekte met de nieuwe technologie Extreme Ultraviolet. Dit laatste bevestigde een woordvoerder van ASML tegenover ABM Financial News.
Een NXE:3300B EUV bij IBM produceerde...
30 juli 2014 - De Amerikaanse economie is op stoom. Dit stelde marktanalist Philip Marey van Rabobank tegenover ABM Financial News.
De groei over het tweede kwartaal zag er "heel mooi" uit, aldus Marey. De marktanalist hield voorafgaand aan het cijfer rekening met 3,5 procent groei,...
30 juli 2014 - Credit Suisse heeft het koersdoel voor TNT Express verlaagd van 7,14 naar 6,15 euro en liet daarbij het Neutraal advies onveranderd. Dit schreven analisten van de Zwitserse bank woensdag in een note.
Met de koersdoelverlaging anticiperen de analisten op een strategische update...
30 juli 2014 - De koers van ASML heeft een flinke sprong gemaakt na nieuws over Extreme Ultraviolet. Analist Marcel Achterberg van Petercam sprak tegenover ABM Financial News van een opluchtingsrally.
De markt had volgens Achterberg al flink wat negatieve verwachtingen ingeprijsd en na jaren van...
30 juli 2014 - Wall Street gaat woensdag flink hoger van start na goed ontvangen macro-economische cijfers. Futures op de Dow Jones, S&P500 en Nasdaq noteerden een half uur voor opening circa een half procent in het groen.
Er was volgens fondsmanager Corne van Zeijl van Actiam goed nieuws over de economische groei in het afgelopen kwartaal. De banengroei was iets minder dan verwacht, maar nog wel altijd boven de grens van 200.000.
Keerzijde van deze sterke cijfers is volgens Van Zeijl dat de Federal Reserve mogelijk eerder dan verwacht de rente verhoogt. "En juist deze stimulering doet de beurzen goed", aldus de fondsmanager.
In het tweede kwartaal bleek de Amerikaanse economie met maar liefst 4,0 procent gegroeid. Dit was flink meer dan de 2,1 procent krimp over het eerste kwartaal, hetgeen overigens een bijstelling was van een eerder geraamde krimp van 2,9 procent. Amerika werd in de eerste maanden van dit jaar flink geraakt door extreem slecht weer.
Verder bleken er volgens ADP in juli 218.000 nieuwe banen bijgekomen. Dit was wel minder dan de 281.000 banen uit juni.
Het aandeel Garmin komt bij opening flink in beweging. De concurrent van TomTom verhoogde de verwachtingen voor heel dit jaar na in het tweede kwartaal meer omzet en winst te hebben geboekt. In de elektronische handel voorbeurs werd het aandeel ruim 9 procent hoger verhandeld.
Op de agenda staat voor vanavond nog het rentebesluit door de Federal Reserve. Hier verwacht de markt weinig vuurwerk.
"Op de vorige vergadering gaf Fed-voorzitster [Janet] Yellen het signaal dat de volgende belangrijke afspraak voor na de zomer was", aldus econoom Mathias van der Jeugt van KBC.
"De verklaring achteraf zal dan meer dan waarschijnlijk een kopie zijn van die in juni, met uitzondering van de verdere afbouw van het aankoopprogramma van obligaties tot 25 miljard dollar per maand", aldus Van der Jeugt.
Met de cijfers van vanmiddag hoeft de markt volgens Van Zeijl zeker niet meer te rekenen op een lager tempo van afbouwen van de maandelijkse obligatie aankopen.