5 januari 2012 - Het Damrak opent vanochtend naar verwachting licht hoger waarbij de eurozone crisis op de voorgrond zal staan. De ogen zijn daarbij gericht op een Franse obligatieveiling.
AEX futures stijgen 0,2 procent nadat de index woensdag 1,1 procent lager sloot op 314,53 punten.
Frankrijk zal vanochtend proberen 8 miljard euro aan 10-jaars obligaties te veilen nadat Duitsland gisteren als eerste in de eurozone in 2012 de kapitaalmarkt betrad. Eurolanden moeten in het eerste kwartaal 300 miljard euro uit de markt zien te halen. De afgelopen weken is de risico-opslag voor Franse langlopende staatsobligaties weer wat opgelopen.
Naast de obligatieveiling staan een serie Amerikaanse en Europese macrocijfers op de agenda. De belangrijkste daarvan is de ISM diensten inkoopmanagersindex, die naar verwachting zal wijzen op het aantrekken van de Amerikaanse conjunctuur.