13 december 2011 - De Amsterdamse beurs is dinsdag licht hoger gesloten. De AEX won 0,4 procent aan waarde op een indexstand van 298,56 punten. De AMX deed het licht beter met een koerswinst van 0,5 procent op 447,10 punten. De Amsterdamse beurs deed het daarmee duidelijk beter dan bijvoorbeeld de Duitse Dax (-0,2%) en de Franse Cac (-0,4%), hoewel ook de Amsterdamse beurs aan het einde van de handel nog een flink deel van de winst moest prijsgeven. De euro/dollar dook dinsdag 0,6 procent naar een stand van 1,3087. Een slotstand van onder de 1,31 kwam het laatst voor medio januari dit jaar.
De veilingen van staatsobligaties zijn dinsdag goed verlopen. Dit concludeert Frank Schaeffers van Indexus. Zo haalde bijvoorbeeld Spanje 5 miljard euro uit de markt en betaalde daarvoor een beduidend lagere rente terwijl de vraag nadrukkelijk groter was dan bij een vorige veiling. Ook in bijvoorbeeld België was dit het geval en de eerste veiling van kortlopend papier door het noodfonds EFSF werd ook met succes afgerond. Algeheel spreekt de obligatiehandelaar van een rustige markt waarbij de vraagontwikkeling een positief beeld geeft. De obligatiemarkt bewoog aan de hand van de aandelenmarkt, aldus Schaeffer.
Naast de goed verlopen obligatieveilingen wijst Ed Manie van Keijser Capital op de onverwachte stijging van de Duitse ZEW index. Het vertrouwen onder professionele beleggers en analisten ten aanzien van de ontwikkeling van de economie in het komende halfjaar steeg onverwacht. Manie ziet de AEX een bodem vormen boven de 290 punten en de handelaar rekent voor de komende weken op een uitbraak naar 309 en 318 punten.