31 oktober 2011 -
Het Damrak opent naar verwachting lager in een handelsweek die in het teken zal staan van de G20 top, de rentebesluiten van de ECB en de Fed en Amerikaanse macrocijfers. AEX futures leveren 0,8 procent in. De index sloot vrijdag 0,8 procent lager op 313,01 punten. Dankzij het Europese akkoord over de schuldencrisis wist de index een winst te boeken op weekbasis van 2,4 procent.
De beursagenda voor vandaag is aan de lichte kant. De OESO publiceert vanochtend de laatste groeiramingen voorafgaand aan de G20 top op donderdag. Beleggers blijven daarnaast de obligatiemarkt nauwgezet volgen nadat Italië afgelopen vrijdag ondanks de EU-top een recordrente van 6,06 procent moest betalen op een lening met een looptijd van 10-jaar.
Donderdag is het eerste rentebesluit van de ECB onder Mario Draghi, de opvolger van Jean-Claude Trichet. De Fed komt woensdagavond om 20:15 met het rentebesluit. Het belangrijkste macrocijfer deze week is het Amerikaanse banenrapport. Economen gepolst door Bloomberg verwachten dat er deze maand 95.000 banen zijn bijgekomen, in lijn met de banengroei van 103.000 in september.