Beursupdate: AEX noteert fors lager op zorgen wereldeconomie
19 augustus 2011 - De AEX noteert op optie-expiratie dag fors lager, waarbij de zorgen over de wereldeconomie op de voorgrond spelen. Zowel de Amerikaanse als Aziatische beurzen sloten donderdag al lager. Vooral de negatieve ontwikkeling van de Philadelphia Fed index, die een grote voorspellende waarde voor de Amerikaanse economie als geheel wordt toegedicht, en de malaise op de huizenmarkt bleken gisteren voedingsbodem voor onrust onder beleggers.
Vluchtgedrag is een gevolg van zorgen onder beleggers. Dit is dan ook terug te zien in de goudprijs die opnieuw een recordprijs bereikte op 1.863 dollar per troy ounce. Verder daalde gisteren het rendement op 10-jaars Amerikaans staatspapier eveneens een nieuw record. Het rendement viel terug tot onder de 2 procent.
Ed Manie van Keijser Capital stelt dat er sprake is van “een kopersstaking”. Verder merkt hij op dat er volledige discrepantie is tussen bedrijfscijfers en macrocijfers. Als voorbeeld noemt de vermogensbeheerder de goede resultaten van Brunel vandaag en de teleurstellende macrocijfers gisteren.
De AEX noteert omstreeks de klok van tien 3,3 procent lager op 270,29 punten. Volgens Manie ligt de range van de AEX op slot tussen de 265 en 295 punten. De Midkap daalt 3,2 procent tot 439,54 punten.