7 november 2016 - (ABM FN-Dow Jones) De prijs voor een vat ruwe olie is maandag hoger gesloten.
Secretaris-generaal Mohammed Barkindo van de OPEC zei voor de camera van Bloomberg dat het oliekartel gecommitteerd is aan het in de Algerijnse hoofdstad Algiers gesloten akkoord om de productie te beperken. Barkindo liet bovendien weten ook achter de uitvoering van de plannen te staan.
In Algiers bereikte het oliekartel aan de zijlijn van het Internationaal Energie Forum in de Algerijnse hoofdstad Algiers een akkoord over het inperken van de olieproductie. De organisatie bereikte op hoofdlijnen overeenstemming om de totale dagproductie in te perken tot 32,5 miljoen tot 33 miljoen vaten. In augustus produceerde de OPEC nog 33,2 miljoen vaten per dag.
Oliekartel OPEC komt eind november bijeen om te praten over de individuele bijdragen van de leden aan de productiebeperking van maximaal 33 miljoen vaten per dag.