11 augustus 2016 - Wall Street is donderdag hoger gesloten, na beter dan verwachte economische data en een herstel van de olieprijzen.
De Dow Jones-index steeg 0,6 procent op 18.613,31 punten, de S&P 500 won 0,5 procent tot 2.185,79 punten en de Nasdaq dikte 0,5 procent aan tot 5.228,40 punten. Dit waren de hoogste slotstanden ooit voor alle drie de indices.
Aandelen kregen een steuntje in de rug van olieprijzen die een opmerkelijke draai maakten na opmerkingen van een Saoedische minister die zei dat de grote olieproducenten mogelijk actie kunnen gaan ondernemen om de energiemarkten te stabiliseren.
Voordat de minister van energie van Saoedi-Arabië zijn uitspraken deed stonden de olieprijzen onder druk vanwege een rapport van het Internationale Energie Agentschap dat zei dat de groei van de vraag naar olie af zal nemen. De organisatie waarschuwde tevens voor de te grote olievoorraden die de prijzen laag houden.
"Er is momenteel weinig nieuws voor de markten, waardoor beleggers reageren op de volatiliteit in de olieprijzen, helemaal in het licht van het cijferseizoen waaruit blijkt dat energiebedrijven het nog steeds zwaar hebben", zei senior strateeg Wouter Sturkenboom van Russell Investments.
De future voor levering van een vat West Texas Intermediate olie in september sloot 4,3 procent, of 1,78 dollar, hoger op de New York Mercantile Exchange op 43,49 dollar.
Economische publicaties ondersteunden het sentiment. De wekelijkse steunaanvragen daalden licht en lieten daarmee zien dat het aantal ontslagen laag blijft in Amerika. Ook bleek dat zowel import- als exportprijzen waren gestegen ondanks een daling van de brandstofkosten. Dit suggereerde dat de inflatie zou kunnen aantrekken.