25 september 2015 - Galapagos zal een Fase III starten met filgotinib. Dit maakte het biotechbedrijf vrijdagmiddag bekend in reactie op het niet afnemen van een licentie op de behandeling van reumatoïde artritis door de Amerikaanse farmaceut AbbVie.
Het besluit kwam volgens CEO Onno van de Stolpe van Galapagos als een verrassing en slechts kort voor AbbVie de markt op de hoogte stelde van de beslissing om niet door te gaan met filgotinib. Desondanks is het biotechbedrijf al wel in gesprek met een "substantieel" aantal grote farmaceuten over een mogelijk partnerschap.
Galapagos verwacht begin 2016 de Fase III studie te kunnen starten met filgotinib. Voor de komende 12 tot 18 maanden meent het biotechbedrijf voldoende bij kas te zitten en daarmee de tijd te hebben om een nieuwe partner te vinden.