21 september 2015 - De Amsterdamse beurs is maandag met winst aan de nieuwe handelsweek begonnen. De AEX won 1,3 procent op 432,80 punten.
"De neerwaartse spiraal van de afgelopen dagen is doorbroken", aldus vermogensbeheerder Koen Bender van Mercurius. De dalende euro was daarvoor een belangrijke drijfveer, aldus Bender.
De euro/dollar werd maandag verhandeld op 1,1190. Donderdag na het besluit van de Federal Reserve om de rente onveranderd te laten, handelde het muntpaar nog rond de 1,15.
Volgens marktanalisten van Rabobank lagen onder meer uitspraken van Peter Praet en Benoît Coeuré van de Europese Centrale Bank ten grondslag aan de goedkopere euro. Zij hintten op de mogelijkheid van meer actie door de ECB. Hierbij kan volgens Rabobank gedacht worden aan een hoger bedrag dan de huidige 60 miljard euro per maand om obligaties op te kopen of een verlenging van het opkoopprogramma.
Verschillende centraal bankiers van de Fed betoogden dit weekend dat nog dit jaar de rente voor het eerst zal worden verhoogd.