19 augustus 2015 - Wall Street is na de publicatie van de notulen van het laatste rentebesluit van de Federal Reserve de verliezen deels aan het wegwerken. Ruim een uur voor het sluiten van de markt noteerde Wall Street circa een half procent in het rood.
Uit de notulen bleek dat de meeste centraal bankiers van de Federal Reserve menen dat het moment voor een eerste renteverhoging nog niet daar is, maar dat deze wel nadert.
De rem op een verhoging is vooralsnog de ontwikkeling van de inflatie. Hoewel de groeiende economie en een verbeterende arbeidsmarkt voor veel bankiers het teken zijn voor een toekomstige inflatiestijging, geven de laatste macro-economische cijfers volgens sommige bankiers nog niet voldoende zekerheid dat de inflatie inderdaad op termijn weer naar de twee procent beweegt.
De Fed stelde bij het rentebesluit van 29 juli dat het gerechtvaardigd is om de rente te verhogen als de arbeidsmarkt nog iets verder verbetert en er een redelijke mate van zekerheid is dat de inflatie op termijn weer stijgt naar de gewenste 2 procent.
Marktanalist Philip Marey van Rabobank meent nog altijd dat een eerste verhoging in september te vroeg komt. "Er lijkt nog geen consensus te zijn, met name vanwege de inflatie", aldus Marey, die verwacht dat de ontwikkelingen na de laatste monetaire vergadering de twijfels onder de centraal bankiers alleen maar verder hebben doen toenemen.
Vanmiddag bleek het consumentenprijspeil in juli op maandbasis gestegen met 0,1 procent na een toename van 0,3 procent een maand eerder. Op jaarbasis bedroeg de inflatie afgelopen maand 0,2 procent.
De euro/dollar liep op naar 1,1109.
Olie werd flink goedkoper. Een september-future op een vat West Texas Intermediate daalde ruim 4 procent naar 40,83 dollar en een vat Brent werd ruim 3,5 procent goedkoper op 47,14 dollar. De Amerikaanse olievoorraden bleken afgelopen week gestegen met 2,6 miljoen vaten.