14 augustus 2015 - Wall Street is vrijdag in het groen gesloten. De Dow Jones index won 0,4 procent op 17.477,40 punten, de breder samengestelde S&P 500 steeg ook 0,4 procent naar 2.091,54 punten en techbeurs Nasdaq index koerste 0,3 procent hoger op 5.048,23 punten.
In de afgelopen week koerste Wall Street bescheiden in de plus. Vorige week vrijdag sloot de Dow Jones op 17.373,38 punten, de S&P500 index eindigde op 2.077,57 punten en de Nasdaq besloot de week op 5.043,54 punten.
In juli bleek de industriële productie in Amerika met 0,6 procent op maandbasis sterker dan verwacht gestegen. Wel werd de groei over juni verlaagd van 0,2 naar 0,1 procent. Ook de producenten prijzen stegen in juli, maar met 0,2 procent was dit wel minder dan de stijging gemeten in de voorgaande maanden.
Het consumentenvertrouwen daalde wel in augustus, maar met een afname van 93,1 naar 92,9 was de daling van minimale omvang.
Vrijdagavond stemde de Eurogroep in met het nieuwe steunpakket voor Griekenland, nadat het Griekse parlement vanochtend al akkoord ging.
Het muntpaar euro/dollar daalde 0,4 procent op 1,1113. Vanwege de divergentie tussen het monetaire beleid van Amerika en de eurozone rekenen valutaspecialisten van ABN AMRO de komende maanden op pariteit tussen de dollar en de euro.
Een september-future op een vat West Texas Intermediate werd vrijdag 0,4 procent goedkoper op 42,07 dollar. Een vat Brent olie werd een half procent goedkoper op 49,00 dollar.