24 juli 2015 - Philips heeft over het tweede kwartaal een hogere omzet geboekt, maar zag het bedrijfsresultaat terugvallen. Dit is de verwachting van een drietal marktvorsers gepolst door ABM Financial News.
Deutsche Bank mikt voor het tweede kwartaal op een omzet van 5,5 miljard euro, tegenover krap 5 miljard euro een jaar eerder. Het bedrijfsresultaat (EBITA) komt volgens de Duitse marktvorser uit op 282 miljoen euro, tegenover 368 miljoen euro een jaar eerder. Voor eenmalige posten lag het bedrijfsresultaat afgelopen kwartaal volgens Deutsche Bank evenwel op 412 miljoen euro, nipt boven de 394 miljoen euro een jaar eerder.
Analisten van Morgan Stanley houden er nadrukkelijk (70 tot 80 procent) rekening mee dat Philips met de cijfers over het tweede kwartaal positief verrast en de outlook herhaalt. Dit zal volgens Morgan Stanley tot gevolg hebben dat de markt de verwachtingen voor de tweede helft van 2015 flink opwaarts zal bijstellen.
Ook marktvorsers van Bank of America zijn positief gestemd. Vooral het weer in productie krijgen van de "probleemfabriek" in het Amerikaanse Cleveland is goed nieuws. Daardoor kan de markt volgens de analisten zijn aandacht richten op de afsplitsing van de verlichtingstak, wat een "grote aanjager" voor de koerst wordt volgens Bank of America.