19 juni 2015 - De Amsterdamse beurs is vrijdag met een nette plus gesloten in afwachting van de ontwikkelingen rondom Griekenland. De AEX won een half procent op 475,43 punten, maar leed daarmee nog wel altijd een klein verlies op weekbasis.
"We hebben verlenging tot maandag gekregen", aldus vermogensbeheerder Koen Bender van Mercurius Vermogensbeheer. Maandagavond is er een euro-top belegt nadat de Eurogroep en Griekenland donderdagavond niet tot een akkoord kwamen.
Hoewel de partijen nog ver van een akkoord zeggen te zijn, heeft geen van beide kampen volgens Bender de deur in het slot gegooid.
Zo verhoogde de Europese Centrale Bank de noodsteun aan Griekse banken opnieuw. Met hoeveel de emergency liquidity assistance is verhoogd, bleef volgens KBC evenwel onduidelijk.
Volgens Bender hebben de meeste partijen reeds hun blootstelling aan Griekenland teruggebracht. Partijen die dit niet hebben gedaan, zijn volgens de vermogensbeheerder bewust blijven zitten.
De euro/dollar werd verhandeld op 1,1335.