3 juni 2015 - Wall Street gaat woensdag naar verwachting hoger uit de startblokken nadat loonstrookjesverwerker ADP melding maakte van een sterkere banengroei in april. Amerikaanse futures noteerden tegen de klok van drie uur tot ruim een half procent hoger.
Het ADP meldde over afgelopen maand een toename van het aantal banen in de niet-agrarische private sector met 201.000 stuks. In april bedroeg de groei nog 165.000, een neerwaartse bijstelling van de oorspronkelijk gemelde groei van 169.000. Het ADP-banenrapport wordt gezien als een voorbode van het officiële banenrapport dat vrijdag bekend wordt gemaakt.
Verder bleek voorbeurs dat het Amerikaanse handelstekort in april met 9,7 miljard dollar op maandbasis daalde naar 40,9 miljard dollar. De export steeg licht, terwijl de import juist sterk terugliep.
Daarentegen liet de OESO zich vandaag voorzichtiger uit over de groei van de Amerikaanse economie. De organisatie rekent inmiddels op groei van 2,0 procent voor 2015, hetgeen fors minder is dan de 3,1 procent die eerder werd voorzien. In 2016 trekt de groei aan naar 2,8 procent.
Daarnaast houdt de Amerikaanse belegger de ogen gericht op Europa, waar Mario Draghi op dit moment een toelichting geeft op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank. De centrale bank besloot het belangrijkste rentetarief te laten staan op 0,05 procent. Wel verhoogde de ECB inflatieverwachting voor dit jaar van 0 naar 0,3 procent.
De euro/dollar werd op 1,1120 verhandeld. Verder daalde olieprijs ruim anderhalf procent en werd goud eveneens goedkoper.
Later vandaag kijkt de markt nog uit naar de inkoopmanagersindex voor de dienstensector uit Amerika. De inkoopmanagersindexen uit Europa waren "op zich goed" volgens econoom Aline Schuiling van ABN AMRO, die de versnelde groei van Frankrijk met name positief vond.
Tot slot publiceert de Federal Reserve vanavond nog het Beige Book. De Europese aandelenmarkten zijn dan inmiddels al gesloten.