22 mei 2015 - De Amerikaanse beurzen stevenen vrijdag dankzij een sterkere dollar af op een verdeeld slot van de week.
De S&P 500 index bleef onveranderd op 2.130,27 punten, de Dow Jones index verloor 0,1 procent op 18.271,01 punten en de Nasdaq noteerde 0,1 procent in het groen op 5.097,74 punten.
Volgens economen van KBC draaide het sentiment gedurende de middagsessie na een niet direct verklaarbare "significante verzwakking" van de euro en daarmee een sterkere dollar. Inflatiecijfers uit de Verenigde Staten die "iets beter dan verwacht" uitkwamen gaven deze beweging een vervolg, aldus KBC.
Het muntpaar euro/dollar noteerde vrijdag 0,9 procent lager op 1,1013, nadat eerder op de dag nog een plus van krap een procent op de borden stond. De Amerikaanse consumentenprijzen in april vielen lager uit dan een maand eerder. In april stegen de consumentenprijzen met 0,1 procent op jaarbasis tegen 0,2 procent in maart.
Volgens KBC drukte de duurdere dollar tevens op de olieprijzen, waarbij de prijs voor een juli-future West Texas Intermediate 1,5 procent daalde op 59,79 dollar. Een vat Brent-olie werd 1,7 procent goedkoper op 65,44 dollar.