25 februari 2015 - Reed Elsevier heeft in 2014 net als een jaar eerder zowel de onderliggende omzet als de winst zien stijgen. Dit bleek uit een rondgang onder analisten door ABM Financial News.
De uitgever herhaalde bij een update over het derde kwartaal de doelstelling om in 2014 zowel een hogere onderliggende omzet, bedrijfsresultaat als nettowinst te boeken in vergelijking tot 2013.
Volgens analisten van Nomura en KBC Securities steeg de onderliggende omzet afgelopen jaar met 4,1 procent. De gerapporteerde omzet daalde volgens de analisten evenwel van 6.035 miljoen Britse pond in 2013 naar 5.808 miljoen pond in 2014.
De divisie Legal bleef daarbij volgens analist van Ruben Devos van KBC Securities de zwakke broeder binnen Reed Elsevier, terwijl Risk Solutions en Exhibitions een sterke prestatie lieten optekenen in het afgelopen boekjaar.
Het bedrijfsresultaat (EBITA) kwam in 2014 volgens de analisten nipt hoger uit op 1.754 miljoen pond, terwijl er onder de streep een winst van 1.219 miljoen pond resteerde tegenover 1.197 miljoen pond in 2013.
De winst per aandeel steeg daarbij van 0,99 naar 1,09 euro per aandeel. Analisten van JPMorgan Cazenove verklaarden deze winststijging door te wijzen op de inkoop van eigen aandelen, een verbetering van de onderliggende omzetgroei en aantrekkende marges.