12 februari 2015 - De Amerikaanse beurzen stevenen donderdag af op een hoger slot nadat eerder op de dag door de Russische president Vladimir Poetin een wapenstilstand in Oost-Oekraïne werd aangekondigd. De stijging bleef echter binnen de perken na tegenvallende detailhandelsverkopen.
De S&P 500 index koerste 0,9 procent hoger naar 2.087,26 punten, de Dow Jones index won 0,5 procent en de Nasdaq steeg 1,1 procent.
Wall Street kreeg in navolging van de Europese beurzen een impuls na de aankondiging van een wapenstilstand in Oekraïne, waarbij tevens overeenstemming werd bereikt over het terugtrekken van zware wapens. De Amerikaanse futures kregen echter voorbeurs een tik nadat bleek dat de detailhandelsverkopen in januari waren gedaald met 0,8 procent, na een afname van 0,9 procent in december. Marktanalisten van Rabobank noemden de daling in december al ronduit slecht en rekenden, naar nu bleek onterecht, op een forse verbetering in januari. De bedrijfsvoorraden stegen in december daarentegen met 0,1 procent op maandbasis, na een toename van 0,2 procent in de voorgaande maand.