28 januari 2015 - Wall Street gaat naar verwachting gemengd van start in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De futures op de Dow Jones en de S&P500 wezen tegen de klok van één uur op een grofweg vlakke opening, terwijl de Nasdaq flink hoger opent onder aanvoering van indexzwaargewicht Apple.
Apple maakte dinsdag nabeurs bekend een recordresultaat te hebben geboekt door de verkoop van maar liefst 74,5 miljoen iPhones, veel meer dan voorzien. De winst steeg het afgelopen kwartaal naar 18,0 miljard dollar, op een omzet van 74,6 miljard dollar. Daarnaast maakte Yahoo bekend het belang in de Chinese internetgigant Alibaba af te zullen splitsen in een aparte beursgenoteerde entiteit. Apple opent vermoedelijk ruim 7 procent hoger en Yahoo bijna 8 procent.
Hoewel de verwachting niet is dat de Fed vanavond een belangrijke aankondiging doet, meent marktanalist Philip Marey van Rabobank dat de loon- en prijsontwikkelingen de plannen van de centrale bank om medio 2015 de rente te verhogen onder druk zetten.
"De disinflatie gaat sneller dan de Fed had verwacht en ook de afname van de nominale loongroei zal ze [Fed] aan het denken zetten", aldus Marey.
Voor vandaag staan ook nog de cijfers van onder meer Boeing, Qualcomm en Facebook op de rol. Verder kijkt de markt uit naar de hypotheekaanvragen en de olievoorraden.