3 december 2014 - De AEX is woensdag fractioneel hoger gesloten en scherpte zo het jaarrecord aan tot 428,61 punten.
"Beleggers zijn al aan het voorsorteren op de ECB", aldus vermogensbeheerder Jan-Willen Nijkamp van Fintessa Vermogensbeheer. Daarbij werd de euro/dollar 1,3 procent lager verhandeld op 1,2312, een niveau dat sinds de zomer van 2012 niet meer werd gezien.
Ook econoom Aline Schuiling van ABN AMRO meende dat de markt een afwachtende houding aannam richting het rentebesluit van de Europese Centrale Bank donderdag.
Hoewel de tijd rijp lijkt voor het opkopen van staatsobligaties door de ECB, rekent econoom Azad Zangana van Schroders niet op een aankondiging. Juridische hindernissen, de Duitse vrees voor inflatie en twijfels over de effectiviteit zijn volgens de econoom de redenen voor de centrale bank om af te zien van een dergelijk programma.
Verder noemde Schuiling de "licht lagere" definitieve inkoopmanagersindexen uit Europa geen verrassing. De inkoopmanagersindex van de dienstensector van de landen in de eurozone daalde naar 51,1 in november, terwijl de voorlopige raming op 51,3 lag. De daling is volgens de econoom van ABN AMRO consistent met een economische groei van 0,2 tot 0,3 procent en bevestigde daarmee het aanhoudende gematigde herstel in Europa.
Macro-economisch nieuws uit Amerika was, op een tegenvallend banenrapport ADP na, positief. Zo wees Nijkamp op het naar boven bijgestelde productiviteitscijfer en een meevallende ontwikkeling in de dienstensector