11 juni 2014 - De Amsterdamse beurzen zijn woensdag lager gesloten, waarbij Europese winstwaarschuwingen de aandacht kregen onder beleggers bij gebrek aan richtinggevend nieuws.
De AEX sloot 0,3 procent lager op 414,45 punten en de AMX verloor 1,3 procent. Bij omringende beurzen liepen de verliezen hoger op, met 0,8 procent voor Frankfurt en 0,9 procent voor Parijs.
Volgens Frank Bonsee van ABN AMRO was het vandaag "over een breed front een solide, rustige dag" en zouden beleggers "niet teveel stil moeten staan" bij "wat rood" op de borden.
De handelaar verklaarde de verliezen op de beurzen door onder meer te wijzen op winstnemingen "na een redelijk mooie run" en "onverwachte winstwaarschuwingen" van Deutsche Lufthansa en de Franse specialistische staalproducent Vallourec.
De koers van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa ging met ruim 13,6 procent onderuit in Frankfurt na een winstwaarschuwing vanwege onder meer de omzetontwikkelingen in zowel de passagiers- als de vrachtactiviteiten. Lufthansa mikt voor 2014 nu op een operationeel resultaat van 1,0 miljard euro. Eerder rekende het bedrijf op een winst tussen 1,3 en 1,5 miljard euro.
Vallourec stelde beleggers eveneens teleur met een verlaging van de outlook vanwege een significante tijdelijke daling van de vraag in met name Brazilië. Het Franse bedrijf mikt voor 2014 op een circa 10 procent lager bedrijfsresultaat (EBITDA) vergeleken met een jaar eerder en het aandeel verloor maar liefst 11,3 procent van de beurswaarde in Parijs.
De Wereldbank stelde verder de groeiverwachting voor het lopende jaar neerwaarts bij van 3,2 naar 2,8 procent, als gevolg van een tegenvallende start van het jaar. Onder meer slechte weersomstandigheden in Amerika en de crisis in Oekraïne liggen volgens de Wereldbank ten grondslag aan de tegenvallende economische activiteit in het afgelopen kwartaal, wat een verwachte opleving in de economie vertraagt. Voor 2015 en 2016 mikt de Wereldbank op een wereldwijde groei van respectievelijk 3,4 en 3,5 procent.
Donderdag staan onder meer cijfers over de industriële productie in de eurozone op de agenda. Ook komende de Franse consumentenprijzen en de Amerikaanse detailhandelsverkopen over mei naar buiten.