21 mei 2014 - De Amsterdamse beurs is woensdag in het groen gesloten en nadert een belangrijke weerstand. De AEX eindigde een half procent hoger op 402,90 punten.
Technisch analist John Beijer van Beursfoon ziet de AEX al enige tijd binnen de nauwe tradingsrange van 398-403 punten bewegen. Beijer rekent op een uitbraak aan de bovenkant, waarna een grotere beweging wordt ingezet richting in eerste instantie het jaarrecord op 409 punten.
Vervolgens kan de AEX volgens de analist, aangejaagd door nieuwe stimuleringsmaatregelen door de Europese Centrale Bank, doorstijgen richting de 420 punten.
Nabeurs volgen nog de notulen van het laatste rentebesluit van de Federal Reserve. De markt is volgens handelaar Serge Enneman van ABN AMRO enigszins onzeker door de verdeeldheid binnen de Fed over het monetaire pad dat moet worden gekozen bij de volgende vergadering.
Bij de laatste monetaire vergadering besloot de Fed unaniem de maandelijkse obligatie aankopen verder te verlagen met nog eens 10 miljard dollar en de rente daarbij onveranderd te laten op 0 tot 0,25 procent.