Update: Beursblik: kostenbesparingen stuwen winst Air France-KLM
29 april 2014 - Air France-KLM heeft bij de start van 2014 de omzet vlak zien ontwikkelen, maar zal de winst dit jaar toch flink weten op te poetsen met behulp van aanhoudende maatregelen om de kosten te verlagen. Dit verwachten analisten voorafgaand aan de kwartaalrapportage van de luchtvaartmaatschappij.
Gemiddeld rekenen 15 analisten, geraadpleegd door Air France-KLM, voor het eerste kwartaal op een omzet van 5.708 miljoen euro. Dit zal volgens de marktvorsers resulteren in een operationeel verlies van 393 miljoen euro en onder de streep een nettoverlies van 423 miljoen euro.
In het eerste kwartaal van 2013 boekte Air France-KLM een omzet van 5.721 miljoen euro. Operationeel bedroeg het verlies 530 miljoen euro en onder de streep restte een nettoverlies van 630 miljoen euro.
De cijfers van de luchtvaartmaatschappij zullen verder beïnvloed zijn door het laat vallen van Pasen en verschillende stakingen, aldus analisten van UBS.
Voor heel 2014 mikken de door de luchtvaartmaatschappij gepolste analisten op een omzet van 25.863 miljoen euro. Operationeel maakt de luchtvaartmaatschappij dit jaar volgens de marktvorsers een winst van 735 miljoen euro en onder de streep rest een nettowinst van 212 miljoen euro.
In 2013 leed Air France-KLM nog een verlies van 1.827 miljoen euro op een omzet van 25.520 miljoen euro. Exclusief eenmalige posten voor onder meer belastingen en desinvesteringen bedroeg het verlies 349 miljoen euro.