10 april 2014 - Wall Street gaat donderdag naar verwachting vlak openen na meevallend macro-economisch nieuws.
“De macrocijfers voorbeurs waren iets beter dan verwacht”, aldus handelaar Frank Bonsee van ABN AMRO.
De eerste steunaanvragen namen afgelopen week met 32.000 af tot 300.000, het laagste niveau sinds mei 2007.
De handelaar van ABN AMRO stelde dat de dalende steunaanvragen door de markt worden opgepikt als een signaal dat "de economie loopt".
Verder bleek dat de importprijzen in maart prijzen met 0,6 procent stegen, na een groei van 0,9 procent in februari. Voor de rest van de handelsdag ziet Bonsee geen grote triggers” meer op de agenda staan. Om acht uur staat nog wel het Federal Budget geagendeerd.
Woensdag sloot Wall Street hoger nadat de notulen van de laatste monetaire vergadering van de Federal Reserve bekend werden gemaakt. De notulen gaven volgens Theodoor Gilissen Bankiers aan dat de Fed "zorgvuldig" zal blijven werken. Het rentetarief zal nog lang onder een door de Fed normaal geacht niveau liggen en dus ondersteunend blijven, aldus economen van Theodoor Gilissen.