7 maart 2014 - Wall Street gaat vrijdag hoger van start nadat beleggers het banenrapport positief ontvingen. Futures noteren ruim een half uur voor opening grofweg een half procent hoger.
"Een redelijk meevallend rapport", aldus handelaar Serge Enneman van ABN AMRO.
Ondanks het slechte weer in Amerika houdt het tempo van herstel volgens Enneman aan. Dit betekent volgens de handelaar ook dat de Federal Reserve weinig reden zal zien om de huidige koers los te laten.
In februari kwamen er 175.000 banen bij, wat meer was dan de 149.000 banen die economen geraadpleegd door Bloomberg voorzagen. Daarnaast werd de groei over januari en december met in totaal 25.000 banen opwaarts bijgesteld.
Een minpunt was dat de werkloosheid opliep van 6,6 naar 6,7 procent. "Niet erg", aldus Enneman, gezien het weer.
Verder werd nog bekend dat het handelstekort van Amerika weer verder was opgelopen. In januari bedroeg het tekort 39,1 miljard dollar. Voor vanavond staat nog het consumentenkrediet op de agenda.
Het aandeel Safeway komt mogelijk wat in beweging na een overnamebod door Cerberus. De eigenaar van supermarktketen Albertsons is bereid om 40 dollar per aandeel safeway neer te tellen om de twee ketens samen te voeten en zo schaalgrootte en synergievoordeel te bewerkstelligen. Safeway sloot donderdag grofweg 0,50 dollar onder het overnamebod.