19 december 2013 - Wall Street maakt een kleine pas op de plaats na de stevige winsten van woensdag. Futures noteren ruim een half uur voor opening zo'n 0,2 procent lager.
De lagere opening verrast technisch analist André Brouwers van Het Beleggingsinstituut niet. Wel verwacht Brouwers dat lopende de handelsdag Wall Street het groen weer opzoekt.
De S&P heeft de steun op 1.775 punten goed gehouden en richting het jaareinde ziet Brouwers ruimte richting de 1.850 punten.
Op woensdag schoot Wall Street omhoog nadat de Federal Reserve aangaf in januari te starten het taperen en in plaats van voor 85 miljard dollar nog maar voor 75 miljard dollar aan obligaties in te kopen.
Indien de economie zich op de juiste wijze blijft ontwikkelen dan verwacht de Fed nog voor het einde van 2014 volledig te kunnen stoppen met het inkopen van obligaties.
Over de rente hoeven beleggers zich nog geen zorgen te maken, deze blijft voor langere tijd laag, zo benadrukte de centrale bank.