Beursupdate: Damrak licht hoger in nieuwsarme handel
11 december 2013 - Het Damrak noteert woensdag in dunne handel licht hoger in afwachting van richtinggevend nieuws.
De AEX won 0,2 procent op 386,23 punten. Ook andere Europese beurzen schommelden rond het slot van dinsdag, met uitzondering van de Franse beurs. De CAC won ruim een half procent.
"We sukkelen naar het einde van het jaar", aldus Han Vermeulen van Aberfeld Asset Management, die dan ook sprak van een "doodstille markt met zeer lage volumes".
Het nieuws over het bereikte akkoord door de Amerikaanse senaat over de begroting voor 2014 was volgens de vermogensbeheerder al ingecalculeerd door de markt. President Barack Obama sprak van een "goede eerste stap". Het Huis van Afgevaardigden moet de begroting nog wel goedkeuren.
"Dit akkoord wordt ongetwijfeld goedgekeurd", zo verwacht Vermeulen.
Voor handelaar Laurens Maartens van Saxo Bank is de nieuwe begroting, in navolging van alle sterke Amerikaanse macrocijfers, een nieuw signaal dat de Fed op korte termijn start met het afbouwen van de steunmaatregelen, het zogenoemde taperen.
"De markt kan zichzelf redden en daar gelooft de markt ook steeds meer in", aldus Maartens. Tapering is volgens de handelaar dan ook inmiddels wel ingeprijsd, die daar bewijs voor ziet in een steeds minder nerveuze aandelenmarkt. Volgende week staat de monetaire vergadering van de Federal Reserve op de agenda.