18 november 2013 - Accell Group moet in het derde kwartaal vooruitgang hebben geboekt bij het afbouwen van de voorraden. Dit menen analisten waarmee ABM Financial News sprak.
De fietsenfabrikant ondervond in de eerste jaarhelft tegenwind van consumenten die de hand op de knip houden vanwege de onzekere economische omstandigheden en ook aanhoudend winterweer drukte de verkopen.
In de eerste zes maanden steeg daardoor de voorraad fietsen met maar liefst 24 procent op jaarbasis. Daarnaast nam het werkkapitaal met 11 procent toe.
CEO Rene Takens liet echter al aan ABM Financial News weten dat het een "mooie zomer" was, waardoor de verkopen goed verliepen.
Lukt het Accell evenwel niet in de tweede jaarhelft om de voorraden af te bouwen dan kan de fabrikant in de problemen raken, verwachten analisten. Een afwaardering van de voorraden kan volgens een analist van Theodoor Gilissen in de miljoenen euro's lopen.
Topman Takens stelde tegenover ABM Financial News inmiddels al dat de voorraden en het werkkapitaal "niet tot problemen" zullen leiden.