14 november 2013 - SBM Offshore heeft in het derde kwartaal licht beter dan verwacht gepresteerd. Dit maakte het beursgenoteerde fonds donderdag voorbeurs bekend zonder veel nieuwe informatie te verstrekken over de hete hangijzers binnen de eigen organisatie.
De oplevering van Deep Panuke, het laatste probleemproject van SBM Offshore, is nog altijd niet afgerond. Een deadline gaf SBM Offshore daarbij niet af.
Positief was volgens Analist Jos Versteeg van Theodoor Gilissen dat er inmiddels gedeeltelijk wordt betaald door de klant. Of de vertraging, die vermoedelijk nog wel enkele maanden aanhoudt, extra kosten met zich meebrengt, moet volgens analist Andre Mulder van Kepler Cheuvreux nog blijken.
Deze zomer schreef SBM Offshore al 30 miljoen dollar af op het project.
Ook ging SBM Offshore niet verder in op het ontslag van operationeel directeur Jean-Philippe Laures. Over het onderzoek naar de smeergeldaffaire herhaalde SBM Offshore dat dit voortduurt en dat het niet verwacht dat er voor het einde van dit jaar een definitieve uitkomst zal liggen. Een duidelijk minpunt volgens analist Quirijn Mulder van ING.
Daarbij herhaalde SBM Offshore de outlook voor 2013. Dit jaar verwacht SBM Offshore een omzet van tenminste 4,3 miljard dollar te genereren. Daarmee liet de toeleverancier zich genuanceerd positiever uit dan bij de halfjaarcijfers toen het zei te mikken op 4,3 miljard dollar.
Analist Michael Roeg van KBC Securities ziet ruimte voor een omzet van 4,4 of zelfs 4,5 miljard dollar voor dit jaar.