26 september 2013 - Wall Street gaat naar verwachting een licht hogere opening tegemoet na meevallende cijfers over de arbeidsmarkt.
Amerikaanse futures zetten een half uur voor de openingsbel een kleine winst tot 0,2 procent op de borden.
“De markt lijkt even op te leven van de steunaanvragen”, aldus vermogensbeheerder Maurice Mureau van Keijser Capital, wijzend op de meevallende cijfers eerder vanmiddag.
Het aantal eerste steunaanvragen in de Verenigde Staten daalde afgelopen week met 5.000 tot 305.000. Verder bleek uit definitieve cijfers van het ministerie van Handel dat de Amerikaanse economie in het tweede kwartaal, conform de vorige raming, groeide met 2,5 procent.
De economische groei was daarmee volgens Mureau in lijn met de verwachtingen.
“Het sentiment blijft echter vandaag nog bepaald worden door zorgen over de begroting”, zo meent de vermogensbeheerder, die verwacht dat dit morgen niet anders zal zijn.
Voor 1 oktober moet Amerika namelijk een akkoord hebben bereikt over de begroting voor 2014. Indien dit akkoord er niet tijdig komt dan zullen verschillende overheidsdiensten zonder middelen komen te zitten en de deuren moeten sluiten en ambtenaren naar huis moeten sturen.
Daarnaast speelt er in Amerika ook nog het naderende schuldenplafond. Naar verwachting wordt dit plafond eind oktober bereikt. Als het plafond niet wordt verhoogd dan kan Amerika niet langer aan haar verplichtingen voldoen.
Voor vanmiddag staat alleen nog de aanstaande huizenverkopen nog geagendeerd.