20 september 2013 - De Amsterdamse beurs noteert rond lunchtijd licht in de plus. De AEX wint 0,2 procent op 383,49 punten en ook de AMX staat met 0,1 procent nipt in het groen.
Analist Tom Muller van Theodoor Gilissen noemt het alleszins meevallend dat de AEX na de koerswinst van donderdag vandaag toch hoger weet te noteren.
Volgens Muller is de ondertoon in de markt dan ook goed en zal de AEX "stapje voor stapje" hogere niveaus opzoeken.
In de zoektocht naar rendement wordt de markt "gedreven naar aandelen", stelt Muller. Alleen daar is in de ogen van de analist nog een goed rendement te behalen.
Vanwege de Duitse verkiezingen dit weekend en optie-expiratie vanmiddag, doen beleggers het vandaag evenwel rustig aan, meent Muller. De Duitse verkiezingen zijn volgens de analist "een gelopen race" en Angela Merkel blijft op haar post.