28 augustus 2013 - De Amsterdamse beurs koerst aan het eind van de ochtend nipt lager dankzij de aanhoudende onzekerheid over Syrië.
De AEX verloor 0,2 procent op 363,99 punten nadat de beurs gisteren met een verlies van 2,3 procent een van de zwaarste verliezen van het jaar leed.
Een aanval op Syrië kan mogelijk nog deze week plaatsvinden. Beleggers vluchten vanwege de onzekerheid die een militaire interventie met zich meebrengt uit de aandelenbeurzen.
Corné van Zeijl, portfoliomanager van het SNS Nederlands Aandelenfonds, ziet Syrië slechts als een aanjager om uit aandelen te stappen.
"De recente rentestijging is voor beleggers [de voornaamste] aanleiding om behaalde winsten veilig te stellen," aldus Van Zeijl, die beleggers aanraadt een oude beurswijsheid op te volgen.
"Pas aandelen kopen als de eerste bom valt."
Zowel olie (+0,7%) als goud (+0,4%) profiteren, evenals gisteren, van de onzekerheid. Volgens analisten van Nomura kan de huidige goudprijs van 1.427 dollar op korte termijn stijgen tot boven de 1.500 dollar vanwege alle onrust.
Het beeld op de Europese aandelenmarkten is verdeeld. Parijs (+0,1%) en Milaan (+0,8%) stegen, terwijl Frankfurt een verlies van 0,5 procent rapporteerde. Het Duitse consumentenvertrouwen voor september bleek vanochtend licht gedaald.
Beleggers richten zich vandaag nog op cijfers over de Amerikaanse huizenmarkt. Verder is de agenda relatief leeg. Donderdag staat de groei van de Amerikaanse economie in het tweede kwartaal op de planning.